Windows xp açılma problemi

Almanyadan packard bell laptop geldi üzerinde xp home premium vardı almanca olduğu için bende format attım haliyle. Format tam bitti windows açılış ekranına geçerken bilgisayar mavi ekrana düştü. Tekrar format attım aynı şey oldu. Başka bir disk taktım yine aynı şey oldu. Almanca xp varken hiçbir sorun yoktu. Hatta şu an makinayı zorda olsa açtım ve bu mesajı bahsettiğim makinadan yazıyorum.;) Çalışmasında hiçbir problem yok ama açılmıyor kolay kolay cihaz.
Hayırlı cumalar.

Ram lerinizde problem var mümkünse başka bi modül ram ile deneyin kolay gelsin...

fiziksel bir arıza söz konus muhtemelen ramlerde problem vardı.eğer iki tane ram varsa birini cıkarınöyle deneyin eger yine problem cıkarsa cıkarttıgınızı takın digerini sökün birde öyle deneyin.

Ramların yanı sıra harddisk ide kontrol etmeni öneririm..

ramden önce hard diski kontrol etmeni tavsiye edelim muhtem hdd performans sorunu vardır motorunda hız sorunundan kaynaklanır böyle sorunlar

Problem tahmini zor , ancak kesin bildiğim bir şey var atılan her format işleminde harddiskten en az 200-300 MB alanı kaybediyorsunuz.Yani mecbur kalmadıkça format atmayın.Örneğin 10 Gb harddisk var ise 10 kere format atsanız 3 Gb alanı kullanamazsınız.

Problem tahmini zor , ancak kesin bildiğim bir şey var atılan her format işleminde harddiskten en az 200-300 MB alanı kaybediyorsunuz.Yani mecbur kalmadıkça format atmayın.Örneğin 10 Gb harddisk var ise 10 kere format atsanız 3 Gb alanı kullanamazsınız.

Böyle bir şey sözkonusu değildir.(Yani format işlemi ile diskte kapasite azalması). Disk yıpranması olabilir fakat bu yıpranma çok çok az seviyelerdedir. Yapılmasında sakınca oluşturacak kadar değil.

osmanogretici'nin sorununa gelirsek sanki Sabit disk sata sürücüsü problemi nedeniyle açılmıyormuş gibi geliyor. SATA destekli bir XP cdsi ile kurarsanız sorun çıkmaz gibi görünüyor.

Not: Notebook Almanya gibi bir yerden XP ile geliyorsa en az 5-6 seneliktir. Yani donanım arızası olması ihtimali de var. Bilgisayar almanca kurulu iken sorun çıkmamış fakat yeniden kurulum sırasında sorun çıkmış olabilir.

Böyle bir şey sözkonusu değildir.(Yani format işlemi ile diskte kapasite azalması). Disk yıpranması olabilir fakat bu yıpranma çok çok az seviyelerdedir. Yapılmasında sakınca oluşturacak kadar değil.

osmanogretici'nin sorununa gelirsek sanki Sabit disk sata sürücüsü problemi nedeniyle açılmıyormuş gibi geliyor. SATA destekli bir XP cdsi ile kurarsanız sorun çıkmaz gibi görünüyor.

Not: Notebook Almanya gibi bir yerden XP ile geliyorsa en az 5-6 seneliktir. Yani donanım arızası olması ihtimali de var. Bilgisayar almanca kurulu iken sorun çıkmamış fakat yeniden kurulum sırasında sorun çıkmış olabilir.

doğru söylüyorsun arkadaşım verdiğin doğru bilgi

Kuvvetle muhtemel yaman9'un yorumu doğru. Ancak, kurulum Cd'in SATA destekli olsa bile bilgisayarının BIOS ayarlarından Harddisk ayarlarında SATA - IDE seçeneğini ayarlaman gerekecektir. arızası olması düşük bir ihtimal. RAM arızalanması demek bilgisayarın hiç açılmaması demektir. RAM ya sağlamdır bilgisayar açılır ya bozuktur bilgisayar açılmaz. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,314
Son üye
Şuayıp çelebi

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri