usburn pic i tanımıyor!!!

selam programı attım ve karşılaştır dediğimde bu cevap geliyor

compare PIC with PICPLC.HEX :
-- 0 errors in PROGRAM
-- 0 errors in ID
-- 0 errors in EEPROM
-- 1 errors in CONFIG

ne olduğunu bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

AYNI SRUN BENDE VAR YOK MU BUNUN Bİ ÇÖZÜMÜ

Değerli ustalarım ben de zamanında çok fazla usbrun kullanmıştım ve sonuç olarak benim başıma da buna benzer bir hata geldi çözüm yolunu oldukça basit buldum benim başıma gelen hatayı size anlatıyım sizler de kendi cihazlarınız üzerinde bunu deneyin eğer benim dediğim hata ise çözüm yolu kolay...

Usbrun programının driver dosyasını bilfisayara tanıttıktan sonra aygıt yöneticisinden kontrol edin eğer aygıt yöneticisinde usbrun dosyasında soru işareti var ise yani driverler yüklenmemiş gösteriyorsa tekrar yüklemeye çalıştığınızda yine yüklenmiyorsa ve programlama okuma gibi özellikleri programlayıcınız yapmıyorsa problem şu: Pic programlayıcı kartınız üzerinde ki pic in programı ve kendisi bozulmuş...

Aynı olay benim de başıma geldi gittim bir tane pic aldım eski pici kart üzerinden söküp hex dosyasını buldum yeni aldığım pice yükledim ve yerine taktım sistem sorunsuz vaziyette eskisi gibi tıkır tıkır çalışmaya başladı...

Ben konu ile yeterince araştırma yaptımdı o zamanlar çünki usbrun devresi ve programı çok hoşuma gitmişti elimden çıkartmak istemiyordum şu an elimde iki üç tane değişik programlayıcılarım var sanırım iki tane usbrun bir iki tane de pickit2 olacak eğer ihtiyaç duyan arkadaşım olursa mutlulukla usbrun kartının üstündeki picin programını buradan sizlerle paylaşabilirim...

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,121
Son üye
feritdogan71

Yeni konular

Geri