Sensörler Sürekli Çalışıyor?

sac576

Üye
Sevgili Arkadaşlar,
Bir açık otoparkta aydınlatma tesisatı yaptım. İlk başta her şey normaldi ancak bir süre sonra sensörler lambaları sürekli yakmaya başladı.

sistem şöyle:
3 adet 150 watt sensörlü projektör.
1 adet 150 watt projektör.
1 adet 500 watt projektör.
6 adet 11 watt tasarruflu lamba.(Bunlarda hiç sorun yaşamadım)
Bu sistemde 2 adet harici sensör ve 3 adette projektörlerin kendi sensörleri var.

Sorun nerde bir türlü çözemedim yardım ederseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla .Herkese kolay gelsin.

süreklı calısmasının sebebı sensorlerının ıcındekı roleye aıt kontakların yapısmasından dolayı kaynaklanıyor
kontakların yapısmasının sebebı baglamıs oldugun projektorun ılk calısması sırasında role kontakları uzerındekı cekmıs oldugu akım ve bu akımdan kaynaklanan arkların kontak uzerındekı etkısınden dolayıdır..
bu sorunun en saglıklı cozumu ıse sudur..
sensorler lambayı deıl kontaktorlerı calıstıracak ve sen lambaları sensore deıl kontaktorlere baglayacaksın...
her sensor ıcın bır adet kontaktor kullanman sıstemın en saglıklı calısmasnı saglar kolay gelsın...

Dediğinizi yapacağım.İlginize teşekkür ederim.

sensörleri direk olarak değil kontaktör veya harici röle yardımı ile bağlayın.

Bu sorunun çözülmesinin 2 tane yolu var.
1.si sensörleri kontaktöre bağlamak ,lambaları da kontaktörlere tabi.
2. si ise kontaklara paralel 100 mikrofarad mertebesinde kondansatör bağlamak.Kondansatör gecikme sağlayarak arc oluşmasını önleyecektir.

en ıyısı kontaktorle calıstırmaktır fakat pıyasadakı sensorlerın cogu bu durumdan oturu deforme oluyor bır yere tam 8 adet taktım degıstırdım ne yaptıysam duzen almadı role taktım kontaktor taktım calıstırdıgıda 1ad tasarruflu 20w ampul yanı arkadaslar buna gore en ıyı sensor markası nedır bılen varmı acaba.

Çin işi malzeme işte. Bir de ampulleri iyi sıkmak lazım. Gevşek temes da röleyi ve ampulu bozuyo

en ıyısı kontaktorle calıstırmaktır fakat pıyasadakı sensorlerın cogu bu durumdan oturu deforme oluyor bır yere tam 8 adet taktım degıstırdım ne yaptıysam duzen almadı role taktım kontaktor taktım calıstırdıgıda 1ad tasarruflu 20w ampul yanı arkadaslar buna gore en ıyı sensor markası nedır bılen varmı acaba.

na-de marka sensörler bence gayet iyi

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri