sensör sinyal ışıkları

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
arkadaşlar dün gece gittim bir arızada saat gecenin 01.30 gibi bir fabrıkanın arızasına gittik arkadaşa işe başladık ordaki ustalar arızayı bulamyınca bize haber verdiler her şey güzel diyordu arkadaşıma sensörleri bakmasını söyledim ve 1 saat sonra filan bitti bide plc üzerinden bakalım dedik ve pc ye bağladık arkadaşın baktığı sensörlerden biri plc'ye sinyal göndermiyormuş sordum ‘’sinyal lambası yanıyodu’’ cevabını verdi ??? hemen sensörün yanına gittim ve ölçü aleti ile kontrol ettim sensör sinyal lambası yanıyor ama plc'ye sinyal gitmiyordu

sensör değiştir sistemi yeniden kur dene işletmeye al derken sabah 5 oldu :-[

aklınızda bulunsun sensörlü sistemlerde sensör çıkışına plc nin sensör girişine bakın sonra biz gibi sabah 5'te eve gelirsiniz

aynı durumu bende yaşadım.

hocam enkoderler hakkında rice etsem bilgi verebilirmisiniz.

kolay gelsin senden sensörler hakkında bilgi almak istiyorum. daha önçeki çalıştığım firmada sensörleri plc den görebiliyordum. sinyal açma kapama şeklinde. şu an yeni başladığım firmada ise sensörün sinyalini sürekli görüyorum yani görüyor görmüyor şeklinde aklıma hiç yatmadı. ya demir sürekli üstündeyse devreden nasıl çıkaçak.
Birde plc kullanmadan normal kumanda sistemi ile sensörü dvreye nasıl bağlayabilirim. yardımcı olursan çok sevinirim. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri