Risk Değerlendirme Raporu

kudretuzuner

Paylaşımcı üye
Merhaba,
Makinacı ve Elektrikçi arkadaşlara birkaç soru,"Risk Değerlendirme Raporu" hazırlayan veya hazırlanmış raporu yasal hale getiren bir kuruluş var mı?Forumdaki arkadaşlardan bu konuyu bilen,uygulayan,kuruluşlarla sözleşme yapan var mı?Alttaki linkten bazı bilgilere ulaştım ama raporu sunacak veya denetleyecek kurum kuruluş bulamadım.Teşekkürler.
http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP%20Repository/icdenetim/dosyalar/calisma/riskdegerlendirmerehberi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bahsekonu bu risk değ.raporunu kimler tanzim edebilir,altına imza atabilir.Bir defaya mı mahsus,yoksa belli periyotlarda mı yapılır.Belli değil.Bilgi veren olursa sevinirim.Teşekkürler.

risk degerlendırme raporunu ıs guvenlık uzmanı// ekıp çalısması tarafından ısyerının tehlıke sınıfına gore az tehlıkelı 6, tehlıkelı 4 ,cok tehlıkelı 2 yılda bır yenılenmek zorunda. iş yerınde degısen makına gıbı durumlarda rısk degerlendırme yenılenmesı gerekıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,983
Son üye
ardaxsm

Yeni konular

Geri