Projelendirme ve Danışmanlık

arsima

Üye
Merhabalar,

Elektrik, Otomasyon, Ürün ağacı oluşturma, Seri imalat projelendirme, Üretim rotalama...
Alanlarında teknik destek, danışmanlık ve projelendirme hizmetleri verebilirim.

1-Elektrik pano ve otomasyon 3hat projelendirme.
2-BOM çıkarma ve Ürün ağacı hazırlama
3-Elektrik iç tesisat projelendirme (uygulama yada asbuilt projelendirme)
4-Avam proje tasarımı ve özel teknik şartname hazırlanması
5-Yaptırmak istediğiniz elektrik işleri için danışmanlık hizmetleri
6-Keşif ve özel projelendirme işleri

Hami Aksu
Elektrik Mühendisi
GSM: 0537 722 03 86
Bölge: İstanbul - Çerkezköy -Tekirdağ

Merhabalar,

Elektrik, Otomasyon, Ürün ağacı oluşturma, Seri imalat projelendirme, Üretim rotalama...
Alanlarında teknik destek, danışmanlık ve projelendirme hizmetleri verebilirim.

1-Elektrik pano ve otomasyon 3hat projelendirme.
2-BOM çıkarma ve Ürün ağacı hazırlama
3-Elektrik iç tesisat projelendirme (uygulama yada asbuilt projelendirme)
4-Avam proje tasarımı ve özel teknik şartname hazırlanması
5-Yaptırmak istediğiniz elektrik işleri için danışmanlık hizmetleri
6-Keşif ve özel projelendirme işleri

Hami Aksu
Elektrik Mühendisi
GSM: 0537 722 03 86
Bölge: İstanbul - Çerkezköy -Tekirdağ
Bu iş kollarında tek merak ettiğim bir şey var Hami Bey, toprak özgül direncini kafadan mı sallayacaksınız yoksa yerine gidip ölçüm mü yapacaksınız ?

Eğer yerine gidip ölçüm yapacak iseniz (ki hiçbir kişinin daha yaptığına şahit olmadım) maaliyet konusu tuzlu olup kendi bölgesindeki smm/elektrikçilere iç tesisatlarını çizdirebilirler diye düşünüyorum.

Bu iş kollarında tek merak ettiğim bir şey var Hami Bey, toprak özgül direncini kafadan mı sallayacaksınız yoksa yerine gidip ölçüm mü yapacaksınız ?

Eğer yerine gidip ölçüm yapacak iseniz (ki hiçbir kişinin daha yaptığına şahit olmadım) maaliyet konusu tuzlu olup kendi bölgesindeki smm/elektrikçilere iç tesisatlarını çizdirebilirler diye düşünüyorum.
Siz geçen yılki topraklama raporunu atın biz 1 2 artı eksi yapar atarız muhabbetini kulağımda duyar gibi oldum bir an :D

Anladığım kadarıyla topraklama kısmına meraklısınız.
Sanırım aldığınız derslerde hocalarınız toprak özgül direncinin ölçülmeden ve ampirik formüllerle hesaplandığını da anlatmış olmalı.
İyi bir topraklama hesabı için toprak özgül direncinin ne alındığı çok önemlidir.
Özgül direnci iyi belirlemek sistemde kullanılacak topraklama elemanlarının boyutunu ve miktarını doğrudan etkiler. Buda doğrudan parayla bağlıdır.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa siz değerli forum üyelerimize bitirme tezimi paylaşıyorum.

Yoksa siz toprak özgül direncini yağışlı havada mı yoksa güneşli günlerde mi ölçmeye gidiyorsunuz.

Ekli dosyalar

• YG Tesislerinde Topraklama Sistemi Rev1.pdf
    3.8 MB · Görüntüleme: 14
Anladığım kadarıyla topraklama kısmına meraklısınız.
Sanırım aldığınız derslerde hocalarınız toprak özgül direncinin ölçülmeden ve ampirik formüllerle hesaplandığını da anlatmış olmalı.
İyi bir topraklama hesabı için toprak özgül direncinin ne alındığı çok önemlidir.
Özgül direnci iyi belirlemek sistemde kullanılacak topraklama elemanlarının boyutunu ve miktarını doğrudan etkiler. Buda doğrudan parayla bağlıdır.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa siz değerli forum üyelerimize bitirme tezimi paylaşıyorum.

Yoksa siz toprak özgül direncini yağışlı havada mı yoksa güneşli günlerde mi ölçmeye gidiyorsunuz.
Bahsettiğim şey topraklama hesabı değil. Tablolaştırılmış değerler umrumda da değil. Benim bahsettiğim şey topraklama hesabı yapılırken hesaba dahil edilen toprak özgül direnci. Siz toprak cinsini bilmeden, toprak özgül direncini ölçüm yapıp bulmadan hesaba ne diye dahil edeceksiniz/nasıl yapacaksınız?

Bahsettiğim şey topraklama hesabı değil. Tablolaştırılmış değerler umrumda da değil. Benim bahsettiğim şey topraklama hesabı yapılırken hesaba dahil edilen toprak özgül direnci. Siz toprak cinsini bilmeden, toprak özgül direncini ölçüm yapıp bulmadan hesaba ne diye dahil edeceksiniz/nasıl yapacaksınız?
Bu ölçümler projelendirme kapsamında dışardan laboratuvar desteği alınarak yapılır.
Toprak özgül direnci bir kereye mahsus ölçümle belirlenmez.
Dahası çok iyi bir topraklama yapılması için bir toprağın belki 1 yıl periyodik aralıklarla ölçülmesi gereklidir.

Siz bence konudan sapmayın benim firmalara vereceğim destek kopyala yapıştır proje desteği değildir.
Ama topraklama konusuna çok meraklı gözüküyorsun.
Bitirme tezimi oku orada birçok kaynaktan toplamış olduğum çok çok faydalı bilgiler edineceksin.

Bu ölçümler projelendirme kapsamında dışardan laboratuvar desteği alınarak yapılır.
Toprak özgül direnci bir kereye mahsus ölçümle belirlenmez.
Dahası çok iyi bir topraklama yapılması için bir toprağın belki 1 yıl periyodik aralıklarla ölçülmesi gereklidir.

Siz bence konudan sapmayın benim firmalara vereceğim destek kopyala yapıştır proje desteği değildir.
Ama topraklama konusuna çok meraklı gözüküyorsun.
Bitirme tezimi oku orada birçok kaynaktan toplamış olduğum çok çok faydalı bilgiler edineceksin.
Tamamdır, o zaman öznel doğrularla işlerimize devam edelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri