PLC ye IP Atama

projeci

Üye
Arkadaşlar 300 serisi bi plc ye ip atayıp eternet portundan bağlanmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sn projeci
300 serisi plc demişsiniz ben onu s7300 dediğinizi düşünerek
ve simatic managerda kullandıığınızı düşünerek hardware confıg.i olusturun modulun ayarlarından ıp adresini tanımlayın mpı kablosu yardımıyla programı plcye yükleyin.
Bundan sonra eğer cpu pn portuna sahip değilde cp kartı ile bağlanacaksanız cp kartındaki ethernet portundan bilgisayarınıza bağlayın simatic managerdan veya denetim masası pg/pc settings ayarlarından bağlantı için etherneti tcp ıp i seçin ve tekrar bağlanın.
Eğer yardımcı olmazsa bu çok yüzeysel kalmışsa tekrar detaylı yardımcı olmaya çalışırım.
iyi çalışmalar.

Simatic Manager üzerindeki "PLC" sekmesine gelin ve "Edit ethernet nodes" kısmına gelin istediğiniz ip adresini verin.

cevaplarınız için sağolun plc ye istediğim ip yi atıp ondan sonra ethernetten bağlanabiliyorum. Daha hızlı ve daha kullanışlı bir iletişim sağlıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri