pilz marka ışık perdesi hakkında yardım

arkadaslar pilz marka ısıkperdesi var elimde ..bir makinaya baglantısını yapıcam.fakat nasıl bağlanacag konusunda hiç bir fikire sahip değilim..bilgisi olan arkadaslar varsa yardımlarına ihtiyacım var ...şimdiden teşekkürler

merhaba birader Pilz sitesine gir ve kendine bir register al sonrada application manuel dosyasını indir bağlantılar oarada vardır Hadi kolay gelsin

tşk ederim ama bn kullanmış arkadaşlardan pratik bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

hımmmmm iyi bakalım ekteki dosyada var benim projelerden bir tane işallah işine yarar ama aynı zamnda burada pratik değil teori olur :)

isik-bariyeri.jpg

mavera28 cok teşekkür ederim yardımların için bu şema daha aydınlatıcı oldu...

bu sistemler nasıl oluyo biri anlatabilirmi bana mavera arkadaş yada konuyu açan arkadaş

Merhaba arkadaşlar.

Pilz emniyet röleleri, emniyet PLC leri, ışık perdeleri, acil stop, çift el ve kapı izleme sistemleri bağlantı, teknik döküman, ürün bilgisi ve emniyet devrelerinin mantığına dair her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. Ayrıca PILZ ürünleri için eplan p8 makroları ve PILZ Pnoz Multi konfigratör ve programlama konusunda destek olmaya çalışıcam..

Herkese kolaylıklar dilerim..

Bu gün pilz marka ışık bariyeri bağladım. Biraz uğraştırdı. Bağlantıları aşağıdaki şekilde olarak devreye alındı;
Emitter : Gönderici
Kahve............24V
Beyaz............boş
Mavi .............0VDC
Siyah ...........boş

Receiver: Alıcı
Kahve ............24VDC
Yeşil ..............24VDC
Gri ve Kırmızı birleştirilecek OSSD1
Pembe OSSD2
Mavi......0VDC

1696969423465.png