PIC 877 ile 2 adet servo kontrol etmek acilll?

ugurylmz

Üye
Arkadaşlar projem için PIC assembly ile yazılmış bir progmrama ihtiyacım var.devrem kısaca su şekilde; bir solar tracker devresinde gelen bilgiler ışığında servo motorları kontrol etmek istiyorum.LDR fotoresistörlerinden gelen gerilim bilgisini PIC ın analog girişlerine vericem 4 adet giriş olucak(sağ-sol,yukarı aşağı bilgisi)sormak istediğim konu şu servo sürücüyle pıc arasındaki bağlantı ne şekilde olucak birde elinizde bununla alakalı program varmı?Yapacağınız yardımlar için çok teşekkür ederim kolay gelsin...

servo sürücü derken bu hobby amaçlı bi servo mu ? hobby amaçlıysa bu tür servo motorların sürmek için +5volt ,toprak ve pwm sinyali girişi olmak üzere 3 kablosu vardır pwm i servo motorun modeline göre uygun aralıklarla 1 ve 0 yaparak denetleyicinin herhangi bir piniyle sürebilirsin

merhaba
aşağıdaki linke servoyu nasıl bağlanacağı hakkında resimli bir anlatım var. baslangıç için işini görebilir.
Pilotun dünyası

kolay gelsin.

peki arkadaşlar benim tracker projem için bu servo motorlar cok küçük gibi bu servoların güçleri ne kadardır acaba?birde endüstriyel servoların fiyatları hakkında bir bilgisi olan varmı bu end. servolarda yine pıc ile sürülebilrmi bildiğim kadarıyla bunların birde sürücü devreleri var?

Servo motor + Servo sürücü takım fiyatları, 400W civari motorlar icin $1000'dan asagi degildir.
Çoğu sürücü devreyi PIC ile sürebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri