Philips Lumea Batarya Değiştirdim

Sevgili işin ehli ustalar hepinizi saygı ile selamlıyorum. Elektrik konusunda bilgi sahibi değilim ancak gördüğümü izlediğimi taklit edebiliyorum. Philips Lumea cihazının çalışma süresi iyice azalınca pili değiştirmek istedim. Ancak Philips in kendisi pil değişimi yapmıyor yeni cihaz almaya yönlendiriyor. Böyle saçmalık olmaz dedim cihazı açtım
images (23).jpeg
IMG_20240428_232156.jpg
cihaz ve içinden çıkan pil bu, bende aşağıdaki pili aldım ve seri olarak aynı şekilde bağladım
Screenshot_20240428_232100_com.pozitron.hepsiburada.jpg
cihaz çalışıyor, şarja takıyorum şarj ışığı yanıp sönüyor ancak 24 saatte şarj etsem piller dolmuyor. Cihazı kullanmaya başlayınca düşük batarya uyarısı verip kapanıyor, tekrar açabiliyorum ama yine aynı bir iki atış sonrası düşük batarya uyarı ile kapanıyor.
IMG_20240428_232414.jpg
buda orijinal adaptörü output: 8,5 v 1,5 amper yazıyor. Ben nerede yanlış yaptım. Yardımlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

Sevgili işin ehli ustalar hepinizi saygı ile selamlıyorum. Elektrik konusunda bilgi sahibi değilim ancak gördüğümü izlediğimi taklit edebiliyorum. Philips Lumea cihazının çalışma süresi iyice azalınca pili değiştirmek istedim. Ancak Philips in kendisi pil değişimi yapmıyor yeni cihaz almaya yönlendiriyor. Böyle saçmalık olmaz dedim cihazı açtımEkli dosyayı görüntüle 107215Ekli dosyayı görüntüle 107214cihaz ve içinden çıkan pil bu, bende aşağıdaki pili aldım ve seri olarak aynı şekilde bağladımEkli dosyayı görüntüle 107216 cihaz çalışıyor, şarja takıyorum şarj ışığı yanıp sönüyor ancak 24 saatte şarj etsem piller dolmuyor. Cihazı kullanmaya başlayınca düşük batarya uyarısı verip kapanıyor, tekrar açabiliyorum ama yine aynı bir iki atış sonrası düşük batarya uyarı ile kapanıyor. Ekli dosyayı görüntüle 107217buda orijinal adaptörü output: 8,5 v 1,5 amper yazıyor. Ben nerede yanlış yaptım. Yardımlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

Geçmiş olsun .
Bu makalenin çevirisini yapın .

Elektronikci arkadaşların yorumlarını beklemeniz .!!!

Pilleri Değiştirerek Philips Lumea'nın şarj edilmemesini düzeltin .
https://lazyadmin.nl/diy/replacing-battery-in-a-philips-lumea

Lumea Pil Şarjı Sorununuzu 1$/1£/1€'dan daha düşük bir ücretle çözme
https://lazyadmin.nl/diy/fixing-your-lumea-battery-charging-issue-for-less-than-11e1
Uyarı
Aşağıdaki yöntem işe yarar ancak tehlikeli olabilir.
Teorik olarak, bir Li-Ion pili aşağıdaki yöntemle yeniden canlandırırken yangına neden olmak mümkündür. En güvenli yöntem pilleri değiştirmektir.
Aşağıdaki yöntemi kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır!

https://uk.rs-online.com/web/p/through-hole-resistors/7078833

Hocam pilleri sıfır aldığım için boş olma ihtimalini aklıma hiç getirmedim, Araştırma yaparken bu makale karşıma çıkmıştı. Direnç alıp bu yöntemi deneyeceğim

Hocam 180 ohm 2 w direnç ile direk şarjladıktan sonra normal yoldan şarja bağladım, ışık yanıp sönüyor ama şarj olmuyor

Hocam 180 ohm 2 w direnç ile direk şarjladıktan sonra normal yoldan şarja bağladım, ışık yanıp sönüyor ama şarj olmuyor

Geçmiş olsun .

normal yoldan şarja bağladım derken ( harici şarj cihazı ile )
https://www.pilsitesi.com/xtar-vc2-...l-orion-18650-pil-tasima-kutusu--4lu-set-1587
Bu üst link ve uygun benzeri gibi şarj aleti ile deneme yaptınız şarj olmuyorsa
Sorun pilde olabilir .

normal yoldan şarja bağladım derken ( dahili şarj cihazı ile ) kendi sistemi .
Vermiş olduğunuz fotodaki adaptör+ Philips Lumea cihazı ile ile deneme yaptınızsa .
Adaptör sorunu olabilir .
Philips Lumea cihazı kartında sorun olabilir .
Pilde sorun olabilir .
Ölçü aletiniz varsa ölçümler yapmanız .

Elektronikci değilim .
Elektronikci arkadaşların yorumlarını beklemeniz .!!!

Kolay gelsin Sağlıcakla ...

Hocam şarj adaptöründe sorun olduğunu sanmıyorum çünki eski pilleri çıkarmadan önce sorunsuz çalışıyordu, eski piller artık çabuk bittiği için değiştirmek istedim, ama sonuç böyle oldu, ölçüm cihazım yok, pilleri bir elektrikçiye götürüp ölçtürmek kaldı son çare

Bağlantısını yaptığınız pilleri görebilirmiyiz? Hangi ildesiniz? Antalya ise kontrolleri için yardımcı olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri