Pano devresi !

wehcle

Üye
Merhabalar,
Okuldan bize pano ile ilgili ödev verdiler ama bir türlü aradıgım devre şemasını bulamadım bulduklarımda AutoCad ile cizilmis onlarda işime yaramıyor.Sizlerden ricam elinizde pano devre şeması varsa benimle paylaşırmısınız.Basit pano devresi olsada olur.Atölyede pano içerisine sigortalar kontaktörler falan işte basit devre elemanları ile bir çalışma yapıcaz çalışıp çalışmaması önemli değil hoca sadece görünüme ve getirdigimiz şemaya not vericek.
Dedigim gibi Autocad ile cizilmis olmasın.Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Legrandın eski bir pano programı. İstediğin devre elemanlarını seç,istediğin dizaynı oluştur, sana bağlantı şemasını ,tek hat çizimini herşeyini oluştursun panonun görünüşlerini(boş halini,örtü plakalı,örtü plakasız,kapalı halini) versin. PC'ne kur çalıştır kurcalayarak nasıl çalıştığını bulacaksın.Çok eski bir program olduğu için paylaşımın sorun olacağını sanmıyorum. Link aşağıda;

İndir... XLPRO2 TABLEROS.rar

kardeş buda legrandın son versiyonu

Merhabalar,
Okuldan bize pano ile ilgili ödev verdiler ama bir türlü aradıgım devre şemasını bulamadım bulduklarımda AutoCad ile cizilmis onlarda işime yaramıyor.Sizlerden ricam elinizde pano devre şeması varsa benimle paylaşırmısınız.Basit pano devresi olsada olur.Atölyede pano içerisine sigortalar kontaktörler falan işte basit devre elemanları ile bir çalışma yapıcaz çalışıp çalışmaması önemli değil hoca sadece görünüme ve getirdigimiz şemaya not vericek.
Dedigim gibi Autocad ile cizilmis olmasın.Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

herhalde böyle birşey arıyorsun

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/resimli-kompanzasyon-Şeması.25451/

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri