modem çıkışı

değerli ustalar bir modemin çıkışından 100m lik mesafede bilgisayarın yani internetin çalışmasında sorun olurmu. saygılarımla.

ethernet 100 m de sağlıklı bir şekilde çalışıyor bence sorun olmaz

bir sorun olcağını zannetmiyorum ben arkaşım ile ortak kullanıyorum yaklaşık 80 mt

100 m.mesafe arasında kablo çekmek yerine kablosuz modem ve diğer pc ye wireless kart takmak daha iyi bence.kablo nun zarar görmesi halinde kablo eki pek sağlıklı olmayabiliyor.

100 m.mesafe arasında kablo çekmek yerine kablosuz modem ve diğer pc ye wireless kart takmak daha iyi bence.kablo nun zarar görmesi halinde kablo eki pek sağlıklı olmayabiliyor.

evet kablo eki çok büyük sorun oluşturur, bu arada bizzat denediğim 120 mt kablo 65500 pakette max 8ms gördüm. Tabi buna bilgisayarların ve kablonun kalitesininde etkisi olabilir.

60 Metreden sonrası yalan derler ama turkiyede internet hızı malum 100 mbit lokal hızın olacağına 1mbit olsun sanki bağlantın çok hızlı ....
***Lokal adres içerisinde dosya aktarımı veya servis işleriniz varsa mutlaka düzgün bir HUB kullanın(router değil) aksi takdirde verilerinizde kayıplar oluşur.

Forum istatistikleri

Konular
128,334
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri