kulaklık kablo bağlantı şekli

counter156

Üye
arkadaşlar kulaklığım sürekli bozulduğu için bende kendim tamir etmeye karar verdim tamir için bütün araçlarım var ancak kabloların hepsi yerinden çıkmış vaziyette jacka bağlı olan kablo 3 damarlı sarı kırmızı ve mavi ayrıca kulaklığımda stereo ve mono geçiş özelliği de var bu özelliği bozmadan kulaklığı nasıl tekrar eski haline getirebilirim yani anlayacağınız hangi tarafa hangi renk kabloları bağlıyacam sarı ve kırmızı bir tarafa bağladığımda mavi tek kalıyor mavinin yanındaki kabloyu hangi taraftan çekecem acill yardım bekliyorum

mono-stereo özelliği kulaklığın değil, ses kaynağının özelliğidir. kulaklık sadece bunu destekler. 3 ucun 2 si ses biri şase. her türlü alet edevatın olduğuna göre şasenin hangisine denk geldiğini bulmak için kulaklığın takıldığı ses çıkış jack ına bakabilirsin. kolay gelsin.

Sarı ortak uçtur genelde ve jakın en ucuna 1, ortasına 2, dibinede 3 dersek, sarı 3 numaraya denk gelir, mavi ve kırmızı sağ ve sol kulaklıklar içindir. Kabloların üstü vernik vs. kaplıdır yani yalıtkandır o renkler gidene kadar hafifçe kazımalı veya hafifçe yakıp kabloyu iletken hale getirmelisiniz. Bence kulaklıklar sık sık bozulsunlar diye en kalitelisi dediklerimiz bile dandik üretilmektedir ( 500-600 liraya satılanları hiç kullanmadım onşar için birşey söyleyemeyeceğim) ve 20-30 lira gibi faiş bir fiyata satılmaktadır bu nedenle lise yıllarımda birçok arkadaşımın kulaklığını tamir etmiştim.

- - - Updated - - -

Sarı ortak uçtur genelde ve jakın en ucuna 1, ortasına 2, dibinede 3 dersek, sarı 3 numaraya denk gelir, mavi ve kırmızı sağ ve sol kulaklıklar içindir. Kabloların üstü vernik vs. kaplıdır yani yalıtkandır o renkler gidene kadar hafifçe kazımalı veya hafifçe yakıp kabloyu iletken hale getirmelisiniz. Bence kulaklıklar sık sık bozulsunlar diye en kalitelisi dediklerimiz bile dandik üretilmektedir ( 500-600 liraya satılanları hiç kullanmadım onşar için birşey söyleyemeyeceğim) ve 20-30 lira gibi faiş bir fiyata satılmaktadır bu nedenle lise yıllarımda birçok arkadaşımın kulaklığını tamir etmiştim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri