Elektrikli süt Isıtıcı yapımı

Tolga Emre

Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar siteye yeni üye oldum site formatına bakarak aradığım basit cevabı bulabileceğimi ve sitedeki diğer bilgilerden faydalanabileceğimi düşünüyorum soruma dönmek gerekirse

Ben yurtta kalıyorum ve odalara kettle(su ısıtıcısı) gibi şeyler sokmak yasak ayrıca abur cubur dışı yemek sokmakta yasak bu yüzden acıkınca bir şey yemek için cafeye para dökmemiz gerekiyor.Odaya mısır gevreği ve süt almaya karar verdik ama sorun şu sütü ısıtmak istiyoruz.

Elimizde bulunan sadece elektrik :) ve fazla para harcamadan elektrikçide bulabileceğimiz şeyleri kullarak sütü ısıtmamız mümkün müdür? Kaynatacak kadar değil ısınması bizim için yeterlidir.

Şimdiden teşekkür ediyorum İyi Günler

Öncelikle herkese iyi forumlar siteye yeni üye oldum site formatına bakarak aradığım basit cevabı bulabileceğimi ve sitedeki diğer bilgilerden faydalanabileceğimi düşünüyorum soruma dönmek gerekirse

Ben yurtta kalıyorum ve odalara kettle(su ısıtıcısı) gibi şeyler sokmak yasak ayrıca abur cubur dışı yemek sokmakta yasak bu yüzden acıkınca bir şey yemek için cafeye para dökmemiz gerekiyor.Odaya mısır gevreği ve süt almaya karar verdik ama sorun şu sütü ısıtmak istiyoruz.

Elimizde bulunan sadece elektrik :) ve fazla para harcamadan elektrikçide bulabileceğimiz şeyleri kullarak sütü ısıtmamız mümkün müdür? Kaynatacak kadar değil ısınması bizim için yeterlidir.

Şimdiden teşekkür ediyorum İyi Günler
Mümkün. Hırdavatçıya gidin. Yada milyoncuya gidin. Küçük bir kasede reçine satılıyor. Onu yakıyorsun

üstüne demliği koyup ısıtabiliyorsun. Dolayısıyla sütü de kaynatırsın. 5tl bişey sanırım.

- Yurt idaresi,durumu tesbit edince sıkıntı olmayacakmı ?
- Bu iş için kullanabileceğiniz ısıtıcılar 500-1000 wattan aşağı olmaz.Yurt idaresi,bu tip kullanımları önlemek için,piriz devrelerine küçük amperajlı sigorta bağlattırırlar.Bu durumda,sigortanız atar ve kaçak! kullanımınız ortaya çıkabilir,
- Piyasada bulacağınız pilastik kahve ısıtıcıları çok adi ve tehlikelidir.Bazı tipleri,kaçak akım şalterini attırarak,tüm odanın elektriksiz kalmasına sebep olabilir,
- Yurtlar,sıkıntılı yerlerdir.Basit sebeplerle ! canınızı sıkmak istemiyorsanız,südü ,soğuk içmeye alışmanızı tavsiye ederim.

Ben elektrikçiyim. Oyüzden bende o yönetimi hiç önermedim. Ama bahsettğim reçineyi güvenli bir bölümde dikkatlice yakılırsa sorun olmaz.

Cevaplar için teşekkür ederim öncelikle yurt tarafından yakalanmamız problem olmayacaktır bir iki bahane ile konuyu uzatmadan halledebiliriz yani bu bizim için problem değil tehlike yaratacak adi malları tavsiye ettiğiniz gibi kullanmak istemiyorum reçine için nasıl bir şey bakacağım koku veya başka bir problem çıkarıyor mu diye ama benim istediğim bir devre kurarak elektrik enerjisini ısıya dönüştürmek buna uygun bir fikriniz var mı acaba ?

odaya bu şekilde büyük bir şey çıkartma şansım yok ancak ufak basit bir devre yakalansa bile dersim için bir şey yapmaya çalışıyordum derim yani basit bir devre lazım eğer mümkünse böyle büyük eşyalar değil

dış muhafazayı kullanmayabilirsiniz. Sadece küçük jel kasesini içeri sokarsınız. Yalnız yaktığınızda
üzerine koyduğunuz süt kabı ateşi komple kapatmasın.

Teşekkür ederim alternatif yorumlara hala açığım

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri