IR Alıcı-Verici (Bariyer) Diploma Odevi!!!

Merhaba arkadaslar ben yurt disinda universite egitimimi tamamlamak uzereyim ve diploma odevimi hazirliyorum yalniz bu hesaplama konusu cok canimi sıkıyor , yardimci olabilecek arkadaslar var ise cok makbule gececek diploma konum ise calisma ortamlarinda mekaniksel olarak ortaya cikabilecek hayati tehlikelerden sensorlu sistemler ile korunmak. bunun icin asagida verdigim sekli uygun buldum yani alici ve verici arasina vucudumuzun bir tamami veya bir kismi girdiginde ir diyod tan tranzistore olan signal engellenmis olacak ve tehlikle olusturabilecek cihaz kapanmis olacak su an icin ilk iki bolumun hesaplanmasinda yardima ihtiyacim var yani verici ve alici devresi diger kisim olmasada olur.veya sizin bilidigniz tavsiye edebileceginiz baska bis devre sekli varsa ilgilenebilirim tabi hazir cozumlanmis bir devre cok cok isime yaricak cunku vaktim cok azaldi simdiden tesekkurler.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

yardimci olacak kimse yok mu arkadaslar cok zor durumdayim :(

Arkadaşım Soldaki devre 555 li sinyal üreteci sen ortadaki alıcı sagdakide kumanda role devresi sanırım.Bunların neyini hesaplıcan degerler üzerinde yazıyo.Bunun yerine kendi tasarımınla yapsaydın daha iyi olurdu.Çünk
kolay bi proje .Orda hangi malzemeyi bilmiyosan yada okuyamıyosan soyle bana yardımcı olayım.Yada kendin tasarlamak istiyosan yine yardımcı olayım.Mantık basit ve kolay.

çalışma prensibi, en basitten microkontrolörlüye kadar uygulama ve ürün , hazır kit konu ile ilgili sihirli kelime " light barrier "......

Devre çalışan bir devreye benziyor.
Bakırsız delikli pertinaks üzerinde kurmanızı tavsiye ederim.Bağlantı sayısı fazla olduğundan Breadboard'ı önermem..

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,076
Son üye
Trprime_16

Yeni konular

Geri