illginç bi kacak akım problemi

semih256

Üye
bir gun bızım burda çiftligin birinde agrıza varmıs elektrıkcının bırı gelmıs bakmıs bakmıs en sonunda kacak akımı ıptal etmıs arızayı yaptıgını sanıp gıtmıs burasının da sahıbı az cok anlıyor ama yapmaya korkuyor nese benı cagırdı ya felan elektrıkcı geldı kacak akımı ıptal ettı bunu duzgun bala nese bagladım cat atıyo cat atıyo oraya baktım buraya baktım bısı yok prızlerın hepsını doastım soktum gozle gorunun bı broblem bulamdım sonra buattan sırayla topraklamaları keserek denedım tabı er kestıgım kabloda kacak akımı actım yıne attı artık hıc umudum kalmamıstıkı son bı kablo vardı bunuda kestım elktrık verdım kacak akım atmadı kabloyu takıp ettım prıze gıdıyordu prızde gozle gorunun bısı yoktu ama ıcınden kısa devre yapmıs ıdı toprakla notr buda kacak akımı attırıyodu 3 saat sonun da problemı cözdum bukadar basıtmıs ama deıl ıste

çok dogru soyluyorsun kaçak akım attımı aman dikkat muhakkak bir sebebi vardır

güzel bir tecrübe olmuş aslında.hafife almamak lazım bu mesleği

evt cok buyuk tecrube ama 20 adet pirizin hepsı sokulup bakılması zaman alır hıc ıstenmeyen bı durum aslında ama malesef meslektaslarımızın taktıgı pırızler sacma markalar bole 2 lıra fazla kazanmak ugruna

birde şu var kaçak akım rölesi piyasa malı olursa hiç kaçak aramayın atması normaldir.çabuk bozuluyoorlar.
benzeri arızalarda 4-5 tane kaçak akım rölesi değiştirdim sıemens e çevirdim.

Kaçak akımda kalite çok önemli siemens legrant abb dışındakilerde kaçak aramana gerek yok.
Size bir tecrübemide ben anlatayım.İş yerinde bir odadaki bilgisayar ekranında titreme yapıyordu.Buda toplnatı odasındaki klima çalışınca oluyordu.Eski tip klima.
Klima bağlantısında nötr ile toprak ters bağlanmış.Düzeltildi ve bilgisayar düzeldi.

emeginizin karşılıgını alabıldınız mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,129
Son üye
kaanoguz

Yeni konular

Geri