Hangi Kamerayı Almalıyım Sizce?

replikim

Üye
ARKADAŞLAR BEN GECE GÖRÜŞLÜ DOME KAMERA ALMAK İSTİYORUM FİYATLARINI ARAŞTIRDIM VE AŞAĞIYA ÖZELLİKLERİYLE BİRLİKTE YAZDIM ACABA BANA HANGİSİNİ ALMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLERMİSİNİZ 24 SAAT KAYIT OLACAK VE NET ÜZERİNDNEDE İZLEYEBİLECEĞİM.BİRDE BU 12 LED 15-20 METRE GECE AYDINLATIRMI ÇÜNKÜ 24Lİ LEDLE ARASINDA BAYA FİYAT OYNUYOR.

4lü 12 led 20 mt kablolu 100 fps dvr kartlı -280 tl
4lü 24 led 20 mt kablolu 100 fps dvr kartlı-300 tl

2li 12 led 20 mt kablolu 50 fps dvr kartlı-169 tl
2li 24 led 20 mt kablolu 50 fps dvr kartlı-170 tl[/FONT]

AŞAĞIDAKİ 12 LEDLİ DOME 169 TL OLAN ZATEN 4 LÜ LERDEDE 1 FARK ORDAKİ DVR KART 100 LÜK

Genel Bilgiler :

- Renkli Görüntü

- Gece Görüşlü

- TV'ye, Video'ya, DVR Kart ile Bilgisayara Kolay Bağlantı

- Tavana veya Duvara Monte Edilebilir

- Özelliklerine Göre Çok Küçük Bir Kamera (7.5x11x3.25cm)

- Kamera Açısı Ayarlanabilir

- Lens Focus AyarıYapılabilir

- Kamera Üzerindeki Dome Kameranın Ne Tarafa Baktığını Tamamiyle Gizler

Teknik Bilgiler :

*** Gece Görüş Dome Kamera:

Sensör

: CMOS

Sinyal Sistemi

: PAL / CCIR / NTSC / EIA

Yatay Çizgi Sayısı

: 380 Tvline

S/N Ratio

: 48 dB'den fazla

Çözünürlük

: PAL:628*582 NTSC:510*492

Minimum Aydınlatma

: 3 Lux

Shutter Speed

: 1/50,1/60-1/100,000 second

Video Çıkış Sinyali

: 1.0Vp-p.75Ω(BNC)

Otomatik Kazanç Kontrolü

: Otomatik

Beyaz Ayarı

Backlight Ayarı

Güç Gereksinimi

: DC 12V 150 Ma

Güç Tüketimi

: DC 12V, 120 Ma / 150 Ma

Çalışma Sıcaklığı

: -20ºC'den +50ºC'ye

Lens Görüntü Fonksiyonu

: Standart

IR Led Miktarı

: 24 Led

IR Mesafesi

: 10-15 metre​

*** 50 FPS DVR Kart :

- 4 Kanal Video Girişi, 1 TV OUT Çıkışı

- 50 FPS Kayıt ve Gösterim Hızı

- 768x576 İzleme Çözünürlüğü

- Hareket Algılama

- Kayıt Esnasında Fotoğraf Çekimi

- Türkçe Yazılım

- İnternet ve Network Bağlantısı ile Uzaktan İzleme

- MPEG4 Sıkıştırma Teknolojisi

- 1 PC Üzerine 4 Adet Kart Takabilme​

Kutunun İçindekiler :

2 adet 24 Led'li Gece Görüş Dome Kamera

1 adet 50 FPS DVR Kart

2 adet 1 Amper Kamera Adaptörü
2 adet 20'ar mt'lik Kamera Kablosu
1 adet Program CD'si

2 adet BNC Konnektör

1 adet Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu​

NASIL SİZCE HANGİSİ DAHA İYİ OLUR

cmos kamera ile 24 saat kayıt yapman sıkıntılı olur. bu tür kameralar genellile kısa süreli kayıt için uygundur ancak 24 saat devamlı çekim yapacaksa ccd kamera kullanmanız gerekir.
teklifleri profesyonel firmalardan almanızı öneririm diğer firmaların ürünleri ucuz olur ama genellikle uzak doğu ülkelerde üretimli oluyor.
kolay gelsin.

öncelikle cevabınıza teşekkür ederim adem bey.;
aslında bütçem ancak 280 tl civarlarına el veriyor.ccD kameralar son derece pahalı sistemler.Bende bu yğzden dome kameraya yöneldim.SAnırım bu domelerde hareket algılayınca da kayıt yapabilme özelliği var.Eğer onu seçersem 24 saat boş kayıt yerine hareket olduğunda kayıt ettirebilirim.Gittigidiyorda çok ucuz buldum o yüzden dome seti almak istiyorum.Birde Dvr kartta 4 adet sanırım giriş var bu domelerden 3 kablo çıkıyor. Dvr karta herhangi birimi bağlanıyor.Yoksa hepsimi?.Eğer hepsi ise ozaman 4 tane kart almak gerekir.Birde daha ucuz bulabileceğim yer biliyorsanız site falan söyleyebilirsiniz oradan bakayım.Sağolun

dome kamerayı dvr karta baglamak için BNC ve power adaptor uçlarını baglamak görüntü alıp kaydetmek için yeterlidir.

dvr kart 4 giriş deyince 4 adet BNC akla gelir.
her kamera da 1 BNC çıkış olur.
yani kamerada diger uçlar power ,remote yada BNC harici başka connector gibi başka amaçlar içindir.

3. kablo bazı speed domelarda oldugu gibi uzak kontrol gibi amaçlar için de olabiliyor.(RS485).

kısaca BNC konnektorleri bagla ,power ı bagla ,yazılımı yukle ,ayarla ve kaydetmeye başla.

latife:
ucuz ürün alacak kadar zengin değilim diye bir söz var duydunuz mu?

:)

dome kamera demek kameranın dönebilme kabiliyetine sahip olması demektir.
cmos kamera yada ccd kameranın hem dome hemde normal çeşidi vardır.
cmos kamera genellikle cep telefonları ve digital fotoğraf makinelerinde kullanılır. kısa süreli çekimler için idealdir ancak uzun süreli kullanıldığında aksaklıklarıda beraberinde getirecektir.
yinede siz bilirsiniz.

aşağıdaki linklerde 2 kameranın görüntü farkını seyredebilrisiniz. [video=youtube;UEaDrS-yzIE]http://www.youtube.com/watch?v=UEaDrS-yzIE[/video]

[video=youtube;fSWDP1Tsj1Y]http://www.youtube.com/watch?v=fSWDP1Tsj1Y[/video]

Son düzenleme:
Öncelikle cevabınız için tekrar teşekkürler.Ben bir set halinde alacağım kart kablo falan herşey dahil olarak.Montajı yapacağım ve kullanacağım bir set.Sizin cevabınızı okudum ve sanırım bahsettiğiniz kamera bu

Adres

acaba bu kamera bilgisayar üzerinden falan yönü döndürülebiliniyormu 360 derece

dome kamerayı dvr karta baglamak için BNC ve power adaptor uçlarını baglamak görüntü alıp kaydetmek için yeterlidir.

dvr kart 4 giriş deyince 4 adet BNC akla gelir.
her kamera da 1 BNC çıkış olur.
yani kamerada diger uçlar power ,remote yada BNC harici başka connector gibi başka amaçlar içindir.

3. kablo bazı speed domelarda oldugu gibi uzak kontrol gibi amaçlar için de olabiliyor.(RS485).

kısaca BNC konnektorleri bagla ,power ı bagla ,yazılımı yukle ,ayarla ve kaydetmeye başla.

latife:
ucuz ürün alacak kadar zengin değilim diye bir söz var duydunuz mu?
-------------

Evet duydum o sözü :D ama çok pahalı ürün olacak kadarda zengin değilim :D bilmem anlatabildimmi Ayrıca gayet güzel anlatmışsınız neden 3 kablo olduğunu ve nasıl bağlanacağını anlamış oldum sağolun

Son düzenleme:
çözünürlük 460 TVL değerinden düşük olmamalı.
sizin konunuzda yazdığınız kamera için ve gittigidiyor adresteki kameranın çözünürlük değerleri düşüktür. önermem.
ilave olarak linkteki kameranın dönme kabiliyeti var mı emin değilim resimde direkt tepeden çekilmiş.
kameraların lüx değerin düşük olmasına da dikkat etmeniz gerekir. ayrıca kamera ve okuyucunun TVL değerleri eşit olmalı.

cctv kameralar için megep dökümanı mevcuttur inceleyebilirsiniz.
döküman adı: KAPALI DEVRE KAMERA KONTROL SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI

kolay gelsin.

peki sizin önerdiğiniz bir yer varmı direk adres set yani kart adaptör 2-4 kamera fark etmez Direk beğendiğiniz bir adresi söylermisiniz rica etsem

google üzerinden "profesyonel güvenlik sistemleri" yada "profesyonel cctv sistemleri" diyerek firmaları aratabilirsiniz.

çıkan sonuçlardan aklınıza yatanlar ile irtibata geçebilirsiniz.

zaten keşif çalışmalarını ücretsiz yapıyorlar.
keşifleri salt fiyat olarak istemeyin. ne kadar detaylı olursa o kadar iyi olur. garanti durumları; üretildiği ülkeler; malzeme ve teknik bilgileri içeren dokuman halinde isteyiniz.
firmaların referans listelerine de bakabilirsiniz. hatta referans listesinde bulunan işletmeleri arayarak cctv sistemi hakkında ve servis durumları hakkında bilgi alabilirsiniz.
değerlendirme sonucunda kararınızı verirsiniz şimdiden hayırlı olsun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri