Güç kaynağı projesi hakkında

Ens9888

Üye
merhaba abilerim ve kardeşlerim bir güç kaynağı projesi üstünde çalışmaktayım ama takılıp kaldım trafom var bir adet regülatör devremde var ama sizden istediğim şey trafodan çıkan ac akımı dc ye çeviren doğrultma devresinin baskı devresini çizmeniz ben bu proteusu bir türlü çözemedim öğrenciyim sabah dersim var proteusla uğraşmaktan 3:54 e kadar uyku girmedi gözüme sürekli hata veriyo çıldırttı resmen sizden ricam şimdi anlatacağım devreyi çizip bana göndermeniz çok ama çok makbule geçer.
1) 32 volt 10amper e dayanacak bir tam dalga doğrultma devresi gerek.( trafodan aldığım ac akımı dc ye çevirmek için) parantez içinde yazmamın nedeni yanlış anlatıyor olabilirim onun için.
2) trafomda bir kaç çıkış var ve bunların içindeki 12 voltu da güç kaynağını soğutmada kullanacağım fanı çalıştırmak için kullanacağım bunun içinde 2-3Amper 12 volt bir doğrultma devresi gerekiyor.
3)fanın ısı kontrollü olmasını istiyorum yani ntc yi aleminyum soğutucuya sabitliyicem soğutucu ısınınca fan devreye giricek.
4) kısa devre koruması sağliycak bir devre, regülatörden çıkan gerilimde kısa devre olursa regülatöre giden elektriği kesmesi için.
5)hepsi aynı plaketin üstünde olursa çok iyi olur veya iki plakette olur örneğin 1-2 bi plakette 3-4 diğer plakette.

yazım yanlışları ve emir cümleleri için kusura bakmayın acele ettim onun için.

saygıdeğer abilerim ve kardeşlerim yardımda bulunursanız çok sevinirim gerçekten çok ihtiyacım var yardımınıza.

Merhaba,
Bu şekilde forumdan yardım beklemeni ben doğru bulmuyorum. Gece 3:54'e kadar uğraşıp emek verdiğin çalışmanın resimlerini konuna eklesen, çalışma dosyanıda winrar ile sıkıştırıp onuda dahil etsen ve ben şurasında bu hatayı alıyorum veya buradaki hatam nedir gibisinden dile getirsen daha samimi olur. Zira kimse oturupta senin bu şekilde talepte bulunduğun bir projeni baştan yapıp anahtar teslim gibi hazırlamakla uğraşmaz. Diyelim ki uğraştı, ozamanda o senin projen olmaz. Forumda biraz daha vakit geçirerek senin projenden daha zor ve büyükleri için yardım konusu açan arkadaşların mesajlarını incelemeni tavsiye ederim.
Mesajıma darılıp gücenme, biri çıkar bu istediğini hazırlar ve sana gönderirse bu senin değil gönderen kişinin projesi olur, üzerinde çalışamazsın. Yaptığın kadarını koy ki bakanlar hem teknik hemde tasarımsal olarak san yol gösterebilsin, yardımcı olabilsin.

Merhaba,
Bu şekilde forumdan yardım beklemeni ben doğru bulmuyorum. Gece 3:54'e kadar uğraşıp emek verdiğin çalışmanın resimlerini konuna eklesen, çalışma dosyanıda winrar ile sıkıştırıp onuda dahil etsen ve ben şurasında bu hatayı alıyorum veya buradaki hatam nedir gibisinden dile getirsen daha samimi olur. Zira kimse oturupta senin bu şekilde talepte bulunduğun bir projeni baştan yapıp anahtar teslim gibi hazırlamakla uğraşmaz. Diyelim ki uğraştı, ozamanda o senin projen olmaz. Forumda biraz daha vakit geçirerek senin projenden daha zor ve büyükleri için yardım konusu açan arkadaşların mesajlarını incelemeni tavsiye ederim.
Mesajıma darılıp gücenme, biri çıkar bu istediğini hazırlar ve sana gönderirse bu senin değil gönderen kişinin projesi olur, üzerinde çalışamazsın. Yaptığın kadarını koy ki bakanlar hem teknik hemde tasarımsal olarak san yol gösterebilsin, yardımcı olabilsin.

Teşekkür ederim hocam doğru diyonuz aklıma gelmedi birazda uykuluydum doğrusu en yakın zamanda yükleyeceğim inşallah hayırlı geceler.

ustalarım bu projemdeki doğrultma devresini böyle yapıcam doğru mudur? Alternatör yerine trafo olucak köprü diyot 35A tarak olucak ve kapasitör ler 35v 4700uf olucak yeterlimidir sizce yorumlarınızı bekliyorum

76DARL.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,233
Kullanıcılar
450,033
Son üye
Demir12312

Yeni konular

Geri