faraday kafesi sorunu..

arkadaslar mrb sızlere sorum olacak konuyla bı yonden alakalı :) faraday kafesı yaptım hesapta dıyor kı: koruma sevıyesı 1 + ek önlem dıyor ek önlem olarak ne yapmam gerekıyor bılgı verırmısınız? tesekkur ederım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sorunuz,paratöner bölümünde cevaplanmıştır.

Arkadaşların dedğine tümüyle katılıyorum.Ayrıca eklemek istediğim konu faraday kafes sistemi bütünüyle bina etrafında kafes oluşturarak eş potasiyeli '' 0 ''(sıfır)' a indirgemektir.Yani bina etrafında kafesi nekadar çok sıklaştırırsan eş potasiyel sıfıra daha çok yaklaştırmış olursun.Yani projenin profesyonel olması ve uygulamanın da bir okadar sağlıklı olması bu konu üzerinde önemle durulması gereken noktadır...iyi çalışmalar...

paratoner kullan

Arkadaslar merhaba baska baslik acmak istemedim, ancak faraday kafesi uygulamasi ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Catiya yerlestirilen bakir iletkenlerin sabitlenmesinde kroşelerin cati ile temasini nasil engellerim. sonucta iletkenin cati ile direk veya dolayli temasinin olmamasi lazim. kroşelerin altina yalitkan bir takoz vs mi koymaliyiz? Ancak bu durumda takozlarin sabitlenmesi gerekecek. yardimci olursaniz cok sevinirim.
İyi calismalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Geri