Evdeki bütün spotlarin aynı anda titreme yaparak sönmesi

Merhaba evdeki bütün spotlar pır pır titreme yaparak sonme aşamasına gelmekte.elektrikci getirdiğimde 0.90lik kablo ile ledlerin atlamalarini yaptığım için olduğunu söylediler.bende ana çıkışlara sadece 1 tane spot bağladım bütün odalara .önce titreme yapmadı fakat prize herhangi bir elektrikli alet taktigimda spotlar tekrar zıplamaya başladı birkac sefer denedim titremeye başlıyor ve sonme aşamasına geldiğinde şalteri indiriyorum.ana tesisatı çeken usta nötr kopması vardir dedi ikinci usta kablolar ince ondan dedi üçüncü usta ewin içindeki hattı değiştirmeden anlayamayız herşey olabilir dedi.ne yapabilirim nasıl kontrol saglayabilirim .asma tavan yaparken matkap kabloya gelmiş olabilir mutfak dolaplarını yaparken matkap priz kablosuna gelmiş olabilir.Fikri olan arkadaş varsa yardımcı olabilirmi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ölçü aleti/multimetre ile led takılı değilken uçlarının voltajını ölçün. Muhtemelen yüksek voltaj geliyor. Evdeki diğer prizleri de ölçün. Nötr kopması olabilir?

Prizlere kaç volt geliyor hiç baktınız mı Ölçü aleti/multimetre ile ölçün veya sigortalarınızı kontrol edin ana hattınıza bakın saatin beslemesine bakın belki ana hattınızda nötr kopması olmuştur

Forum istatistikleri

Konular
128,231
Kullanıcılar
450,028
Son üye
Metnnbyk

Yeni konular

Geri