Eleman Sorunu

istemeye gelince liste uzuzayıp gidiyor vermeye gelince orda kalıyorlar gelde sinir olma

Arkadaş;Keşke annenin babanın parasını ve kendi zamanını boşa harcamayıp kaportacıda falan çalışsaydın::))Yanlış anlama, şartlar itibari ile evin araban olur rahat yaşardın..Teknik eleman isen;
İster mühendis ol ister teknisyen veya....İyi maaşı unut...İyi bir statüyü unut..Değer verilmeyi unut..Köylünün orman mühendisine dediği gibi..
KEŞKE BİRAZ DAHA OKUYUP ORMANCI OLSAYDIN...

İş Tanımı: İSTANBUL TUZLA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEKİ FABRİKAMIZDA,
makina imalatına yönelik otomasyon çözümleri üretmek adına, mümkünse siemens tecrübesi olan, plc, hmi, sürücüler, pano montajı ve elektrik projesi tasarımı ile ilgili programlama ve tasarım programlarına vakıf, mekanik yeteneği olan, ehliyeti olan ve askerliğini yapmış, elemanlar alınacaktır. mümkünse gebze tuzla pendik ve kartal civarı ikamet etmeleri tercih sebebimiz olabilir. ücretler tecrübeye dayalı olarak dolgundur. her türlü sosyal imkanlar mevcuttur.

makina imalatı gibi katma değeri yüksek olan alanımızda kendinizi de yetiştirebileceğiniz bir ortamda imkanların sınırsız elde edildiği bir fabrikada görev almak istiyorsanız, tecrübeniz ve eğitimleriniz de bu yönde ise sizlerden haber bekliyorum. dediğim gibi siemens ağırlıklı çözümler üretiyoruz. siemens in bütün donanımlarını kullanmaktayız. ve sıradışı makinalar imal ediyoruz. bu ilan sizi heyecanlandırdı ise ve kriterlere (hepsi bir arada olmak şartımız yoktur. lütfen danışınız. mail atınız.) yakınım diyorsanız buyrun

ilan bu bende işe talip olduğumu yazdım.altınada şu an aldığım maaşı yazdım.2700 cevap olarak sizin için bu bedeli alamam.ilginize teşşekkürler.yani yukarıdaki tecrübelerin olacak maaşında 1500-1700 olsun istiyorlar varın düşünün
En çok şu kırmızıyla işaretlediğim ifadelere takıldım, resmen insanlarla alay ediliyor yazık. Açlık sınırı 985 tl, yoksulluk sınırı 2.600 küsürlere geldiğini tuik açıklamışken neye göre doygun maaş. Bunların doygun maaş dedikleri sadece işi evrakları klasöre koymak olan her zaman maaşıyla aşağılan düz memurun altındaki bir ücrettir. Her türlü sosyal hak dedikleride ise düz memrun 10 da biri bile değil iken bunları nasıl rahatlıkla söyleyebiliyorlar. Asgari ücretten sigorta yapılan sosyal haklar mı?

İş veren hep fazlasını istiyor ama iş vermeye gelince malum piyasa koşulları devreye giriyor ve her geçen gün teknik işlerden uzaklaşan bir gençlik oluşuyor.

Son düzenleme:
düşük ücret işe girmeyin....daha iyi....

o kadar kolay olduğunu pek sanmıyorum
evde eline bakan birileri olunca karın tokluğuna çalışabiliyor insanlar iş biraz daha taşeron şirketlerin azaltılmasından geçiyor gibi o da siyasilerin elinde olan bir şey en azından öğrenci olarak benim görüşüm öyle ...

Ara eleman iyi yetişmediği sürece eleman sıkıntısı devam edeceğini düşünüyorum

ara elemanı meslek liseleri yetiştirmeyi bıraktı
sanayide iç bulunamaz artık

ya arkadaslar Durum oyle vahimki Adamlar 1000-1500 tl den Elektronik - elektrik mühendisi alıp Lise mezunu elemanın yapması gereken işi yaptırıyor. Artık Türkiyede vasıfsız işçi yerine bile mühendis alıcaklar nerdeyse.
Mühendis 1000 - 1500 tl ye razı olursa tabiki butun ücretler düşer.
Siz birde üniversite mezunu olmayıpta bu işleri yapanları düşünün adam 800 tl den çalışması lazım odaha kötü.
Bir Ailenin aysonunu getirmesi için 2 kişi çalışması şart. Oda aysonu zorla gelir. bir kere en kötü ev kirası 500 tl.....

Yapılması gereken şey eger iş bulamıyorsanız ve mecbur kalındıysa Gelişime açık sektörleri seçip bu işlere başvurup kısa sure çalıştıp işi öğrendikten sonra Başka bir işe işi Bilen ve uzmanı olarak girmeye çalışarak gerçek hakkediilen ücreti almak.

Eğer herkes bunu yaparsa düşük ücret çalıştıran işlere elemanlar sık sık girip çıktığı için bu işyerleri paranın az olduğunu anlayıp yükseltmek zorunda kalıcaklar

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri