elektronik 2 dersi için devre analizi

emrnkp

Üye
Arkadaşlar cuma gününe elektronik devresi analizi yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bu devreler olabilir.

JFET Low Noise Preamp | Simple Circuit Diagram

Simple IR Remote Tester | Simple Circuit Diagram

analizde gerekli olan şeyler;

1- (State your assumptions clearly and enumerate them).
2- (Describe the circuit using circuit analysis tools such as KCL, KVL, Thevenin equivalents, BJT DC biasing etc.)
3- (Try to find the minimum and maximum ratings of the circuit)
4- (Based on your assumptions, try to calculate the power dissipated in the circuit.)

Birincisi konuyu yanlış bölümde açmışsınız.

Ödev bölümü

İkincisi bu tür teknik konuların konuşulduğu yerlerde Acil, İmdat, Yandım gibi başlıklar açmak direkt olarak yanıt alma şansını azaltıyor. Örnek veriyorum daha uygun bir konu başlığı 'Ortak yayıcılı kuvvetlendiricide AA devre analizi' gibi bir şey olabilirdi. Yani konu başlıklarında kullanıcılar sorunun özetini görebilmeli.

Üçüncüsü soruyu soran kişinin yabancı dilinin çok iyi olmadığını anlıyoruz. Örneğin 2. şıkta 'analyze the circuit using the circuit analysis techniques we've learned so far' gibi bir şey diyebilirdi.

Dördüncüsü mühendislik okuyan bir öğrencinin temel devre analizini yapabiliyor olması gerekir. Tamam anlamadığınız yerler, konular olabilir. Ama soru sorarkan kendi yaptıklarınızı da göstermeniz gerekir. İşte falanca kuvvetlendiricinin eşdeğer modelini çizdim. Ama AA analizinde şu kısmı anlayamadım gibi.

Beşincisi elektronik konusunda Türkçe konuşulduğu yerlerde neden başka dilde soru soruluyor anlamış değilim. En azından ödevin o kısmını Türkçeye çevirebilirdiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri