-(ELeKtRoNıK DeVrE TAsArImI)-

mali1554

Üye
meraba arkadaşlar elektronıkle 6 yıllık bir tanışmışlığım var 4 yıl lise 2 yıl unuversite hep bir ilgiyle devre yapmaya calıştım yani seviyorum elektroniği
4 yıl lise boşuna gitti pek bişi alamadım vermedilerde ama 2 yıl unuversitede devre elemaları ve pıc bilgim oldu normal seviyede devre tasarlıya biliyorum..
ama artık led show yapmak yetmiyor daha farklı karışık devreler tasarladımda ise ya transistör isinir ya kararlı calışmaz yani sorun cıkıyor..
devre tasarlarken neye dikkat etmeliğim çok kapsamlı olacak ama basıtten anlatırsanızda sevinirim devrenın toplam direnci veya devre eklenen bir elemanın devre akım direnç değişmleri olurmu oluyorda ne kadar etkiler veya devredeki gerilim akı9m ohm hesaplacaksa hesaplamaya nerden başlamalıyım.......
hep aklıma takılıyor yardımcı olursnız sevinirim...
hayırlı bayramlar

OHM kanunu ile başlayıp, D.A.D.A.(Doğru Akım Devre Analizi) ile devam edin. Hakkını verirseniz, sonrasında ne yapmanız/nasıl devam etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz zaten.

OHM kanunu ile başlayıp, D.A.D.A.(Doğru Akım Devre Analizi) ile devam edin. Hakkını verirseniz, sonrasında ne yapmanız/nasıl devam etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz zaten.
sağolasın.... ohm kanunlarıyla baslatycam tekrar unuversitede gördum

devre analizi,devre teorisi derslerini tekrar etmende fayda var daha sonra Analog Elektronik dersini tekrar et bu dersleri halledersen mesafe katetmiş olursun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,470
Kullanıcılar
450,410
Son üye
Erc.cgz

Yeni konular

Geri