doğrumu acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kardeşim sayaçların nötürleri birbirine seri bağlı derken olmaz diye bir şey yok. BEnim anlatmak istediğimi sen anlamamışsın. bir apartman sayaç panosu düşün. diyelimki dört adet sayaç var. Nötr bağlantısı yapılırken ilk sayaca nötr giriyor bunun nötür çıkışı ikinci sayacın nötr girişine bağlı. İkinci sayacın nötr çıkışıda üçüncü sayacın nötr girişine bağlı bunun çıkışıda dördüncü sayacın girişine bağlı. bu sayaçtan çıkan nötr ise darelere dağıtım olarak gidiyor. Şimdi sana soruyorum: eğer burada iki nolu sayacı söktüğünde nötr giriş ve çıkış uçlarını birleştirmezsen ne olur???

HSNUYS DEMİŞKİ

arkadaşım öyle toprak bağlamakla falan olmaz sayaca ayrıca bu senin düşündüğün şey bir hırsızlıktır yani bir insanın cüzdanını çalmaktan, evine girip hırsızlık yapmaktan hiç bir farkı yoktur bunu yapanlarda en adi insanlardır benim ve bir çok insanın gözünde.....

kardesım ben bunu yapacam demedim.
acaba böyle bir ihtimal var mı dedim.
ve tedas bu ihtimalleri dusunuyor mu
doguda hala bınlerce kw saat elektrık kulanan var vede bes kurus ödemiyorlar
onların kullandıgı elektrıgı bız öduyoruz....

3 ve 4 nolu dairelerde çalışan aletler durur yani cihazlara yalnızca faz gider bununda cihazlar için bir sakıncası yoktur enfazla bilgisayarlar ani kapanır falan. ama sen o söktüğün sayacın nötürüne dokunursan fena çarpılırsın yük senin üzerinden akar

işte o senin durma olarak bahsettiğin olay her cihazda gerçekleşmiyor. ben tedaşta sayaç söküp takarken başıma gelen bir olaydan bahsettim sana. demek ki nötrlerin seri bağlanması gibi bir olay yapılabiliyormuş tabiki bu bahsettiğim konu artık tedaş tarafından dikkate alınıyor ve uygulamaya izin verilmiyor yeni tesisatlarda

ustam ben sorumu soramadım galıba

özurddilerim

1- ben hıc bir sekılde saatlere mudahale etmeyecegım
22asla saatlerı serı veya paralel baglamayacagım
3 sadece bir daire de ki tum nötr leri toplasak ve nötr hat yerıne topraga versek saat döner mi?bunu merak ettım

faz yıne sate baaglı olacak diyelim....sadece bir daire için soruyorum....tesekkurler..

uygulayacagım demedım kımse beni kanunsuzlukla suclamasın lutfen....

kadirizm ' Alıntı:
işte o senin durma olarak bahsettiğin olay her cihazda gerçekleşmiyor. ben tedaşta sayaç söküp takarken başıma gelen bir olaydan bahsettim sana. demek ki nötrlerin seri bağlanması gibi bir olay yapılabiliyormuş tabiki bu bahsettiğim konu artık tedaş tarafından dikkate alınıyor ve uygulamaya izin verilmiyor yeni tesisatlarda
her hangi bir cihazdan yalnızca nötr ü kesersen o cihaz durur arkadaşım inan mıyorsan dene bunu görürsün yalnızca sayaç sök bağlayla olmaz bu işler

2. soruna cevap olarak evet dairedeki tüm nötrleri topraklamaya bağlasan bile senin sayaç yazar

tesekkurler anladım

guzel bir fikir alışverişi oldu sagolun...

keske sitede acıklayıcı dosyalar bulun sa

yani teknik bilgi bazında....saygılar efendım...

bak güzel kardeşim senin ne işle uğraştığını bilmiyorum. Ben sana başımdan geçen bi olaydan bahsettim. Ayrıca sen şimdi bana sadece sayaç sök bağlamayla olamaz derken hakaret mi ediyorsun?

Konuda yeterli açıklama yapıldığı ve de teori dışında yapılacak uygulamalar Türkiye kanunlarına aykırı bir bilgi içerebileceği için. yoruma kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,002
Son üye
enginyayl

Yeni konular

Geri