dış ünite sesi

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar arçelik marka 12 btu klima var çalıştığı zaman dışarıdaki üniteden ekovattan aşırı bir zınklama sesi geliyor ısıtma ve soğutma yapıyor ancak ses çok fazla ve sanki bir dişliyi yada demiri kıracakmış gibi ses çıkarıyo dış ünite fanı dursa dahi ses devam ediyor voltaj 208 - 212 arası ben voltajdan kaynaklı zannetmiyorum ama yinede sizlerin fikirlerini bekliyorum teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kompresör pistonunda sorun olabilir bunu anlamanın yolu gaz basınçlarını ölçmektir.

anladım peki sesin voltaj ile bir alakası varmı var ise voltaj kaç volta kadar düşmeliki klimada bu yada buna benzer bir sorun olsun

bahsetmiş olduğunuz voltajın etkisi olmuş olsaydı kompresörün emniyet devresi koruma yapar bu durumda kompresör içindeki piston segman vb mekanik aksam zarar görmüş görünüyor kapalı bir muhafazası olduğu içinde kesilerek açılmaktadır.iyi bir servise baktırmanız gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,403
Kullanıcılar
450,300
Son üye
objektifyorumcuofficial

Yeni konular

Geri