Dünyayı bilerek yakıyorlar..!!

katılıyormusunuz??

• Kullanılan toplam oy
    13
bu kadar orman yangını'ın normal olmadığını elinden tutup anaokuluna götürdüğün çocuk bile farkında belkide, yoldangeçen araçtan ekin tarlasına sigaramı atıyorlar, mangalmı yada çoban ateşimi? ben 18 li yaşlarımda dağda çalıştım mangal semaver her alem vardı hiç bir yeride yakmadık,
yada diğer bir değişle terör militanlarına ormanları yakın emri vs vs, bu cellatlıktan kimler nemalanır? kendi ülkemiz dahil birçok devlet yanan ormanlar yerine fidan dikimi seferliği neden başlatmaz, sözde böyle bir uygulama var 10.000 adet fidan dikildi vs, iyide milyarlarca ağaç yandı, bir bölgede bile, asırlık ağaçlar yok oldu,
şimdi bir seferberlik başlasın dünya genelinde, fidan dikimi, yanan ağaç sayısına yaklamamız için 20 yıl yetermi sizce, birde bunların sulaması maliyeti ve yetişeceği süreç kaç yılı alır?

hadi ben uçuk kaçık ber teori attım ortaya, dik kafalı biri olmamakla beraber uyduyla bi şekilde ateşlenme tezi şaçmalık olsun kabulümdür,
amma velakin kasıtlı yakıldığına adımdan çok eminim, kızıyorum bu duruma çünkü hala bu durum ne hükümetimizin nede milletimizin gündeminde...!!!
onlarca youtuber var piyasada sokak röpörtajı yaparlar
SİZCE EKONOMİ NASIL....!!!!!!!!!!!! geçinebiliyormusunuz..!!!!!!!!
HİÇ ama hiç orman yangınları ve sebepleri umurlarında değil.....!!!!!!!!!!

facebook ta üyesi olduğum tüm gruplarda konu açtım bu konuya dair,
elektronik grubunda ise durum içler acısıydı beni topa tuttular...!! gülen emojiler kahkaha atanlar hakaret edenlermi dersin..!
VİCDANLARI O DADAAARR KURMUUUŞ KÖRELMİİİŞŞ NASIR TUTMUŞLAR HEP ORADAYDI...!!
içlerinden yanız birkaç kişi benle hemfikir oldu, dediler arkadaş sen bu tezle konu başlığı attığın için seni anlayamazlar, millet açık bulup gülecek yer arıyor senin hatan tamda burada gibi yorumlarda geldi, velahasıl yönetici konuyu sildi,

yunanistanda yanıyor günlerdir, ve onların medyasınıda takip ediyorum ama az öncede dediğim gibi hiç kimsenin yanının çıkış sebepleri gündem olmuyor konuşan sorgulayan yok,

beni topa tutan çok bilmişler diyorki bilimsel konuş kafadan dolma konuşma..
NERDE BİLİMSEL KONUŞAN BİR ZAT GÖSTERİN BANA..!!!!
mangal ateşi pet şişe vs vs zırvalığını geçecek ama...
çıksın biri, bidaha tek kelime edersem insan değilim,

sadece tv den izleriz ormanlar yandı hayvanlar yanarak can verdi
vah zavallı vah allah yardım etsin
bu kadarız yani
Sen modern dünyadan elini eteğini çekip köy hayatına yerleşecektin hocam hayırdır. Vazmı caydın ?

Forum istatistikleri

Konular
128,285
Kullanıcılar
450,116
Son üye
Solud1

Yeni konular

Geri