Akciğer Üzerindeki Nodullerin Belirlenmesi

armator1

Üye
Merhabalar;
BT bilgisayar tomografisi (slice CT) sonuçlarında akciğer üzerindeki pulmoner nodullerin MATLAB üzerinde belirlenmesi üzerine bir çalışma yapmak istiyorum.
konu hakkında IEEE üzerinden birçok makale inceledim . genellikle image processing methodları kullanılmış; grey-scale çevirisi, 2 bitlik(siyah-beyaz) resme çeviri, yapıların kenarlarının belirginleştirilmesi gibi sıralı birçok yöntem bulunmakta.

acaba bu konu hakkında bilgisi olan bir yetkili var mıdır :) ?

şimdiden teşekkürler

Merhabalar;
BT bilgisayar tomografisi (slice CT) sonuçlarında akciğer üzerindeki pulmoner nodullerin MATLAB üzerinde belirlenmesi üzerine bir çalışma yapmak istiyorum.
konu hakkında IEEE üzerinden birçok makale inceledim . genellikle image processing methodları kullanılmış; grey-scale çevirisi, 2 bitlik(siyah-beyaz) resme çeviri, yapıların kenarlarının belirginleştirilmesi gibi sıralı birçok yöntem bulunmakta.

acaba bu konu hakkında bilgisi olan bir yetkili var mıdır :) ?

şimdiden teşekkürler

bu konu ile çalışan yada bilgisi olan yok mu ?

Sabır herşeyin anahtarıdır.
Çok spesifik bir mevzuyu soruyorsunuz.
Matlab da çizgi bile çizmedim ama python bilen bir kişi 3 saatde tüm uygulamayı (exe) yazabilir.
Siz hangi noktadasınız? Takıldığınız nokta neresi ?

ilginiz için öncelikle teşekkür ediyorum.
benim takıldığım nokta nodullerin yerini tespit etmek için kafamda bi algoritma var. lakin ilave görev olarak nodullerin iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu MATLAB üzerinde neural network adında hazır algoritmalar kullanmak istiyorum. doğru yolda olup olmadığımı bilmek istiyordum :) . sizin dediğiniz gibi sabretmek ve araştırmak lazım.
tekrardan teşekkürler . iyi çalışmalar
Sabır herşeyin anahtarıdır.
Çok spesifik bir mevzuyu soruyorsunuz.
Matlab da çizgi bile çizmedim ama python bilen bir kişi 3 saatde tüm uygulamayı (exe) yazabilir.
Siz hangi noktadasınız? Takıldığınız nokta neresi ?

Pixel tarama tabiki biraz can sıkıcıdır. renk kodları yoğunluklar, katmansal doku haritası vs ...
Yolunuz doğru, hazır algoritma kullanmak her zaman sizi daha hızlı sonuca ulaştırır.
Misal hazır el attınız re captcha kodlarını da okutun barii (kişisel fikrim)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri