akım trafosu bağlantısı

uç fazlı entes role ıcın akım trafosu bağlantısı yapmam gerekıyor

trafolar salterın cıkısına baglı her fazda bırer adet 400/5 trafo var

s1 ve s2 ucları nereye baglanacak hangı uclar serı baglanacak toprak barasına yada notre baglantı gerekıyormu

detaylı bı acıklamaya ıhtıyacım var

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
s2 uçlarını topraklayabilirsin..canlı ucu yani giriş ucunu toprağa verme..ve üç fazıda aynı yap karışıklık olmasın

üç fazlı reaktıf guc kontrol rolesıne baglantısı hakkında acıklama ıstemıstım
uc adet akım trafosu roledekı k1 l1 k2 l2 k3 l3 uclarına nasıl baglamak gerekır acıl yardıma ıhtıyacımvar

I1 I2 I3 akım trafosu uclarının s1 uclarını baglıyorsun s2 leri topraklıyorsun yani 1. akım trafosu I1 2.akım trafosu I2 3. akım trafosu I3 s2 ler sontle topraga

3ec4aa8969b2ca0c9c9af62b6695b638_1266862147.jpg

akım trafosunu kesici çıkışına bağlayın.kompanzasyon panosunu bağlama gibi bi hata yapma:)işletme girişine bağla.yoksa röle çalışmaz..başıma gelmişti:) akım trafosunu R fazına bağladın dielim.röleyninde 2 nolu ucuna girdin.S ve T fazınıda 4 v4 5 nolu klemenslere gireceksin.. kısaca bu sekilde dostum

cok saolun
teşekkurler
------------------
I1 I2 I3 akım trafosu uclarının s1 uclarını baglıyorsun s2 leri topraklıyorsun yani 1. akım trafosu I1 2.akım trafosu I2 3. akım trafosu I3 s2 ler sontle topraga

aradıgım cevap tam isabet cok teşekkurler

Son düzenleme:
3ec4aa8969b2ca0c9c9af62b6695b638_1266862147.jpg

akım trafosunu kesici çıkışına bağlayın.kompanzasyon panosunu bağlama gibi bi hata yapma:)işletme girişine bağla.yoksa röle çalışmaz..başıma gelmişti:) akım trafosunu R fazına bağladın dielim.röleyninde 2 nolu ucuna girdin.S ve T fazınıda 4 v4 5 nolu klemenslere gireceksin.. kısaca bu sekilde dostum

trafolarım ana kesıcılerın cıkısına baglı evet hakıkaten buda can alıcı bır nokta
tecrubeye saygı sonsuz

bana kalırsa şöntleyip topraklaman hatalı olur.
yıldırım düşmelerinde yıldırımın düştüğü yer ile yaklaşık olarak 1000m çapındaki alanda potansiyel sürüklenmesinden dolayı topraklayıcılarda endüklenen gerilimler hem sayaca hem de reaktif güç kontrol rölesine zarar veriyor.
bulunduğum ilde tedaş sayaç akım trafolarının L uçlarının köprülenip topraklanmasına izin vermiyor.
bağlantıları sağlam yaparsan gerekli önlemleride alırsan direkt olarak her akım trafosunun K ve L uçlarını direkt olarak röleye girmende bir sakınca yok.

• Beğen
Tepkiler:

Forum istatistikleri

Konular
128,445
Kullanıcılar
450,385
Son üye
MUSTAFA KARACIK

Yeni konular

Geri