AEG Protex Lavamat

Batu 20

Üye
Merhaba
Camasir makinesi calistirarak disariya gitmistik. Geldigimizde programi sonlandirmamis ve yeniden actigimizda su pompasi tarafindan daha once gelmeyen farkli ses gelmeye basladi. Suzgec tarafina temzledim baya para vs cikti sonra yeniden program ayarladigimda son 15 dk takili kaldi Taki on kapak alti Suzgec den suya bosaltip sikma programina baslatisiya kadar. Acaba sorun ne olabilir, pompa degistirmek istiyorum ama pis su giderinden hava ufleyip 1 saatlik peogramda suyu bosaltti Taki son 15 dk kadar. Acaba icin acip bakmam gerekli Mi?

Siz sadece filtreyi temizlemişsiniz filtrenin öncesi de tıkalı galiba.
Kendi çamaşır makinemde de aynısı oluyordu ara sıra sonra bütün suyun çıkış hortumlarını çıkardım kazandan çıkan suyun gittiği bir top var içine yabancı cisim gitmesin diye galiba o topun içinden neler neler çıktı 1 su bardağı pislik çıktı. Top rahat hareket edince motorun oradaki boruyu kontrol ettim 2 adet para ve boncuk falan girmişti. Hepsini temizledikten sonra makine gayet güzel çalışmaya başladı.

Bu konulara vakıf olmadığım için kabaca anlattım ama size kılavuzluk edecek bu videoyu izlemenizi öneririm.

Siz sadece filtreyi temizlemişsiniz filtrenin öncesi de tıkalı galiba.
Kendi çamaşır makinemde de aynısı oluyordu ara sıra sonra bütün suyun çıkış hortumlarını çıkardım kazandan çıkan suyun gittiği bir top var içine yabancı cisim gitmesin diye galiba o topun içinden neler neler çıktı 1 su bardağı pislik çıktı. Top rahat hareket edince motorun oradaki boruyu kontrol ettim 2 adet para ve boncuk falan girmişti. Hepsini temizledikten sonra makine gayet güzel çalışmaya başladı.

Bu konulara vakıf olmadığım için kabaca anlattım ama size kılavuzluk edecek bu videoyu izlemenizi öneririm.
Merhaba
Desiginize yaptim iclerinde para cikti ve sonra makineyi yeniden calistirdigimda yine ayni sorun yasandi. Su pompasindan bazi Zaman sesli bazi Zaman sessiz calistigini duydum. Sizce anakartda hata olabilirmi yasa su pompasina degistirmek Mi gerekli

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri