ağ bağlantı yardım lütfen

arkadaşlar bende kablosuz modem var sağdan soldan davetsiz misafirler alıyormu bilmiyorum şifreli olup olmadığına nerden bakabilirim birde biri girdiği anda nasıl görürüm masaüstüne böle bişe koyabilirmiyim...veya nerden izlenir...

modemin kitapçığından, ayarlara bakın, modemin kontrol panelinden genelde, http://192.168.1.1/ vs. bir adresden girilir ( kitapçıkta bildirilir) ve şifrelidir, fabrika ayarları şifresini konrol edip yönetim paneline ulaşabilirsiniz. oradan artık wireless, alt menülerinde şifre koyup kaldırabilirsiniz, ayrıca varsa özelliği mac filtre atayabilirsiniz, yani bilgisayarınızız elektronik parmak izi vs.. diyebilecğimiz bir adresidir her makineye özeldir, mac filtre koyduğunuzda başkası modemin şifresini kırsa, bulsa dahi, modem mac adresinede bakıcağından kimseyi ağınıza bağlamaz...bu çift korumayı yaptıktan sonra kim bağlanmış vs düşünmenize gerek yok...

mac adresiniz öğrenmek için

başlat-çalıştır (cmd yaz)
ipconfig /all yazdığınızda ,bilgisayarınızdaki macleri verir, kablolu, kablosuz vs.

siz kablosuzu filtreleyeceksiniz..mac adresi : 00-13-E8-0E-92-C3 buna benzerdir....diyelim bu mac sizin kablosuz lan için...bunu fitrelemek demek, bu mac adresine izin ver demektir, diğerlerinde değil, modeme göre 5-10 adet mac. için izin verebilirisiniz... (komşu vs.)

slm arda kılınç tavsiyem hemen bir şifre edirmek yoksa başın ciddi derecede belaya girer iyi çalışmalar .

Şifreli olup olmadığından haberin yoksa büyük ihtimal şifresizdir..

Eğer modemin türünü ve markasını söylersen nasıl bir yol izleyeceğini söyleyebilirim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,366
Kullanıcılar
450,237
Son üye
tekogulyunus

Yeni konular

Geri