AĞIZ İÇİ KAMERA

öncelikle selam arkadaşlar
geçen gün bi muayenehane gitim DR. Ağız içi kamera almış sistemi kurmuş sadece bağlantı işi kalmış. Kameranın çıkışı dönüştürücüye takılmış dönüştürücüden alıp kabloyla bilgisayardaki ekran kartında bulunan A yuva girişine taktım. Normalde kameranın bilgisayarla kablo aracılığıyla bağlantı kurulmasından sonra bilgisayar otomatik olarak cihazı tanımalıydı fakat bi tepki alamadım. Bilgisayarda cihaza ait hiçbir program kurulu değildi. Görüntüyü almam için ayrıyetten bi programa ihtiyaç varmı? Yada ne bileyim başka bi ayar felan gibi birşeye...
Şimdiden teşekürler yardımlar için....

Ekran kartındaki bağlantı benim bildiğim çıkış için. Giriş için değil. Giriş için bir capture kartı kullanman gerekiyor. Tabi ekran kartının capture özelliği varsa onu bilmem. Otomatik tanıma olayı olmaz diye düşünüyorum. USB gibi bir şey değil sonuçta. Kapture için sürücü yüklü ise herhangi bir capture programı kullanabilirsin.

İlgiçtir ben de Cuma günü kendim için doktora gittim onun da ağız içi kamera problemi vardı.

Bağlantı şeekli özeldir ama yanında mutlaka USB çeviricisi vardır, ancak USB'den bağlanırsın bilgisayara.

Ayrıca mukkak sürücü CD'si de olmalı. Şayet yoksa kamre modelinden yola çıkıp internetten temin edebilirsin.

Kamera usb degıl ıse mutlaka bır tv kartına veya capture kartına ıhtıyac vardır goruntu formatı da cvbs dır bırlesık vıdeo sınyalı yanı tv lerde bulunan Av gırısı olarakta bılır ayrıca pc ye de ıhtıyac yoktur herhangı bır tv yede takılabılır tvlerde scart gırısınden baglanır.

sevgili arkadasım defalarca agız içi kamera bagladım bunun diş hekimi oldugunu sanıyorum ilk yapman gereken kameranın beslemesini baglaman gerekiyor daha sonra bilgisayara baglaman için ya kepçır kart gerekiyor yada tv kartı gerekli eger bunlar bilgisayarında mevcut ise rahatlıkla baglayabilirsin ayrıca ekran yakala ve bırak yapması için ya pedal vardır yada kamera üzerinde tuşlar vardır eger pedel varsa bilgisayarında oyun kumandası şeklinde tanıtmalısın diğilse çalışmaz tabi birde kameranın cd si olmalı kurma işlemini yaptıktan sonra işin bitti özellikle kameran dentalane markasında ise şifre istiyecektir kurma sırasında net bi bilgi olmamasına ragman şifrenin 2005 oldugunu sanıyorum kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri