36 v 3 faz motor kontrol sürücü şeması

uçak16

Üye
36 v 3 faz motor kontrol sürücü şeması bu devrede entegreler üstü kazınmış şemasını çıkardım biraz acemice şema 3 adet entegre var bir adet NE555 kare dalga üretiyor mosfet gruplarına veriyor ve p tipi 2 şer mosfetten toplam 4 mosfet var bana önemli olan entegrelerin numaraları selamlar.

23usymd.jpg

entegrelerin lojik kapılar olduğu kesinde çizdiğiniz resimden birşey anlamak zor devrenin resmini çekipte koyarsanız karşılaştırarak birşeyler çıkarmaya çalışırım.. devrenin altını üstünü yanını yöresini çekip koyun bi bakalım :)... kolay gelsin....

devre amatör tasarım besleme voltajlarından ve lojik kapılardan belli olurmu 1-3 üncü entegre 16 ayak 2. entegre 14 ayak8 ayaklı olanların beslemeleri cmos lara benzemiyor3. entegreden Mosfet sürücü transistör gruplarına çıkış var.

anlamadım :D o üçgen olanlar nedir ? opamp olamaz

deği l tabii ki ayak üstü çizdim orada transisitörler var ayrıntıya giremedim bc 547 ve bc 556 trnsistör grupları var .

dbnrc.png

Ayrıntıya giremedim diyorsunuz da biz bu devrenin mantığını nasıl çalıştığını nasıl anlayalım kim kimi sürüyor o transistör dediğiniz üçgenlerin bağlantısı o şekilde olamaz daha ayrıntılı şekilde anlatırsanız sevinirim devreyi paylaşmayı deneyin ayak üstü çiziminiz karmaşık olmuş mantıksız hatalar var

anlıyorumm ben entegrelere odaklandım ondan çünkü2 faz geliyor 2 fazla dönmiye çalışıyor 3. faz gelmiyor entegreden kare dalga çıkmıyor diğerlerinden çıkıyor.

bu şekilde ben yardımcı olamıyorum başkası anlarmı bilemem, entegrenin üzerini okuyamıyorsunuz nemlendirip okumaya çalışın ışık tutup okumaya çalışın nediyeyim..... kolay gelsin...

teşekkürler ilginize okunmuyor taşlamışlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,993
Son üye
sedat2727

Yeni konular

Geri