200a Inverter kaynak makina arizasi

enesEdk

Üye
Merhablar biz k. makina ureticisiyiz. Cihazimiz 220v 200 a inverter kaynak makinasidir.
Cihazimiz cok buyuk bir sorunla karsilasti. Cihaz bizim atolyemizde sorunsuz calisip kaynak yapiyor. Ama alici atolyesinde cihaza elektrik geliyor calisiyor fakat kaynak yapmiyor.
1. katta ofiste kaynak yapmis ama 8. kata cikardimlari da yani atolyelerinde cihaza elektrik gelmis fakat kaynak almamis yani elektrik var kaynak yok ark bile yapmiyor

Dusunceniz nedir biz kondansatör den dusunuyoruz
@binbaşı Ilgilenir misiniz konuyla ilgili bilginize guveniyorum

Son düzenleme:
Merhablar biz k. makina ureticisiyiz. Cihazimiz 220v 200 a inverter kaynak makinasidir.
Cihazimiz cok buyuk bir sorunla karsilasti. Cihaz bizim atolyemizde sorunsuz calisip kaynak yapiyor. Ama alici atolyesinde cihaza elektrik geliyor calisiyor fakat kaynak yapmiyor.
1. katta ofiste kaynak yapmis ama 8. kata cikardimlari da yani atolyelerinde cihaza elektrik gelmis fakat kaynak almamis yani elektrik var kaynak yok ark bile yapmiyor

Üretim ve kalite kontrolleriniz yapılıyor mu?

Sorun sahada ise besleme sorunu olabilir.

Cihaz size geri geldi mi sizde de aynı şekilde kaynak yapmiyor mu?

Dizayni kim yapti şu an bünyemizde mi o ne diyor?

güzel insan, emekli bir tamirci olarak makine zaaflarından bahsedeyim.
1- şirket/fabrika bünyesinde 230 volt + uygun amper sigortada yaptığın denemeler %100 kalitede sonuç verir.
2- ama kullanımda en büyük sorun ara kablosudur. (genelde en kısası 50 m civarıdır)
3- inşaat elektriği kullanılan nerdeyse her yerde 190-200 voltu zor geçersin, bu da makinenin yorulmasına sebep olur. ( düşük voltaj makineyi yorar ve kaynak yapamaz, ayrıntıları zaten biliyorsun)
4- düşük voltaj koruması kısa vadeli iş görür, ama eleman bunu bilmez kaynağa devam eder. sonuç LAMBA.
5- çözüm? 100 puanlık uzmanlık sorusu, düşük voltajda çalışmasını sağlasan bile amperde kaybedersin. uygun voltaj ve amperde çalışma şartlarının sağlanmasıdır.
6- jeneratörde çalışmıyor ise lütfen etiket üzerinde makinede belirtiniz.
7- biliyorum çok pesimist oldu ama gerçekler bu.

Üretim ve kalite kontrolleriniz yapılıyor mu?

Sorun sahada ise besleme sorunu olabilir.

Cihaz size geri geldi mi sizde de aynı şekilde kaynak yapmiyor mu?

Dizayni kim yapti şu an bünyemizde mi o ne diyor?
1- Evet bizim atolyemizde cihazimiz hicbir sorun cikartmiyor
3- Hayir tam aksine sorunsuz kaynak yapiyor. Her gelen urun ayni sekil
4- Bunyemizde degil ayrildik

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri