20 Tane Operatör Panelle Seri Haberleşme Sorunu

yeriniz gebze,demi aynı tür bir iş için bir müşterim bu konuyla ilgili fiyat ve uygulama önerisi istemişti

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kardesım sana onerım sıemensın hmı ları olur ktp 400 veya 600 senın ısını gorur.s7 300 ıle ıstedıgın sayıdakı operator panelleri haberleştirirsin.profıbus hakkında verılen haberlesme mesafeleri gürültüsüz ortamlar ıcındır.cogu zaman hatları arasına repeater denılen hat guclendırıcıler koymak gerekır.sana bu konuda yardımcı olabılırım ıstersen.sıemens ege dısbrıtoruyuz..

Salihyollu verdiğin bilgi için teşekkürler.

Merhaba,

Kullandığınız panelin modelini bilmiyorum ama 1 adet plc ve 20 adet hmi kullanmak istiyor ve ayrıca 20 panelden 1 plc kontrol etmek için
ethernetli panel kullanmanızı tavsiye ederim.
Firma olarak Kinco panellerin Türkiye temsilciliğini yapıyoruz.
20 adet panel olmasa da ethernetli panellerle bu tür uygulamalar yaptık. Paneller arası haberleşmesi ve her panelden plc yi kontrol
etmek çok kolay.

Sedat bey haklı bende şiddetle ethernet kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bu arada 485 haberleşme kullanırsanız hangi HMI Master olacak hangileri slave olacak buna karar verdiniz mi ?

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yokmu ?
canım kardesım mesele 20 tane paneli bir plcden kontrol etmek degil ki.bana sorarsan 2plc ıle 10-10 ayırırdım panel gruplarını neden peki?cunku oldu kı cpu'un hata verdi arızaya gectı ne yapıcaksın bulamadın da aynısından hemen.sıstemın yatar durur orda. kaldı kı 20 panel ıle tek plc calıssa bıle cevrım suresı de asılır ve sıstemın gec karakterli tepkiler verir dıye dusunuyorum.bu da otomasyonel sıstemlerde en ıstenmeyen durumlardandır.

Arkadaşlar elimizde 20 tane operator panel var. bunları 800 metre içinde seri biçimde tek bir plc üzerinden haberleştirebilirmiyiz ? Haberleştirirsek hangi markayı önerirsiniz ? yorumlarınız bekliyorum arkadaşlar

Merhaba,
ESA IT serisi operatör panelleri dahili modbus ile 32 adet paneli ve dahili ethernet ile sayısı ihtiyaç kadar sayıda paneli doğrudan haberleştirebilir.
Ayrıca, ESA IT serisi panellerde oldukça fazla sayıda markaya ait PLC sürücüleri de dahili olarak bulunmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için
ESAElektronik Türkiye, operatör terminal, Endüstriyel PC
[email protected]
02164667033

Arkadaşım rs 485 ile arada hiç bir cihaz olmadan 1000 1200 mt gibi mesaferlerle haberlese bilirsin ehternet kablosuna gelince cat 5 kablo 105 mt den sonra sasırıyo maliyet göz ününde değilse profibus kullanmanı tavsiye ederim.....

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,229
Son üye
MUSA12

Yeni konular

Geri