2 twido plc ile bir operatör panelini haberleştirme

de_staco

Üye
merhaba arkadaşlar,
bir XBTGT2110 operatör paneli ile iki adet Twido TWDLCAE40DRF plc yi aynı hatta bağlayıp haberleştirmem gerek.
Operatör panellinden her iki PLC den ayrı adreslerden data alıp yazmak mümkün mü?
Böyle bir uygulama yapılabilir mi?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bir PLC'yi master seç. Sonra iki plc'yi kendi arasında haberleştir. Master olan PLC Magelisle de haberleşsin. Gerekli bilgileri diğer PLC'ye master göndersin.

peki , haberleşme kablolarının bağlantıları nasıl olacak? Yani haberleşme hattına hepsi paralel şekildemi bağlanacak. İnternette şununla karşılaştım.Magelis üzerinde iki adet seriport (com1 ve com2) bulunmakta PLCnin birini com1 e diğerini com2 ye bağlayıp ikisi ile de haberleştirilebiliyormuş.Kullanıcam operatör paneli XBTGT2110.Bu panelin manuelinde ethernet ve USB portundan bahsedilmiş.seriport (RS485) yok mu acaba, yada 2 adet rs485 portu olan panel hangisidir. yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim.

Benim o şekilde bir denemem olmadı.
Kullanım kılavuzunda GT2000 (GT2110) serisinde 2 adet seri port gösteriyor.
Biri RJ45 jak, Diğeride d konnektör şeklinde.
Ama ben bir paneli iki PLC'ye bağlamadım. Nasıl bir sonuç alınır şuan bilemiyorum.
Schneider yardım hattını 443030 ara ve sor. Yardımcı olurlar.
Başka bir sorun olursa yaz. Yardımcı olmaya çalışırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,383
Kullanıcılar
450,270
Son üye
beratasd

Yeni konular

Geri