TP 170 serisi Panel

x0914667

Üye
TP170 serisi panelin üzerindeki yüklü olan
programı WinCC ile nasıl biligisayara aktarabilirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bildiğim kadarı ile pro tool yada felexible ihtiyacın war yapılabilndiğini sanmıyorum yapabilen warsabende merak etdim anlatsın?

Panelin içindeki programın sadece backup'ını alabilirsin. Çekmiş olduğun program üzerinde bir değişiklik yapamazsın. WinCC Flexible programından UPLOAD diyerek image alıp bunu aynı seri bir panele yüklemek mümkündür.
İyi çalışmlar..

tesekkurler dostum

Rudes'in verdiği bilgilere ek olarak...

O panel hangi plc ile haberleşiyorsa operatör panelinin programı o plc programının içindeki HmiEs veya TDOP klasörlerinin içinde gömülü olabilir. Oradan projeyi açıp inceler ve benzerini wincc'de hazırlayabilirsin. Aynı projeyi copy paste bildiğim kadarıyla olmuyor. Sadece protool ile hazırlanmış programı wincc flexible'a çevirebiliyorsun.

Eğer operatör panelinin programını söylediğim yerde bulamazsan bence yazılımı yapan kişilere danış.

bir soru da ben sormak istiyorum protoolda yazilmis prgi wincc ye cevirmak icin ne yapmak gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri