Uyduda bazı kanallar çekmiyor.

arkadaşlar uydumuzda bazı kanallar çekmiyor. meselana trt 1 trt 2 ntv star çekmezken show atv kanal d çekiyor. internetten araştırdım biraz... lnb ayarından veya çanak ayarından diyor. tp ekleme yapıp kanalları arıyom sinyal bulamıyo.. çanağa çıkmadan önce fikirlerinizi alayım dedim. yardımlarınız için saolun. not: 3-4 ay öncesine kadar çekiyodu.

1-frekans değişmiştir netten bak yenisini manuel gir ara yada Şebeke aramayı network seç oto ara
2-cihazı fişini pirizden çek geri tak
3-çanak veya LNB ayarla
4-lnb ve decoder connektör girişdeki anten kablosunun ucunu kes yeniden sıyırarark tekrar bağla
5-lnb bozuktur

1-frekans değişmiştir netten bak yenisini manuel gir ara yada şebeke aramayı network seç oto ara
2-cihazı fişini pirizden çek geri tak
3-çanak veya LNB ayarla
4-lnb ve decoder connektör girişdeki anten kablosunun ucunu kes yeniden sıyırarark tekrar bağla
5-lnb bozuktur

saol yavuz ustam. cok yardımcı oldun. bugun bütün sorularımızı cevapladın...

nedemek paşam sor sor devam et beklyioruz :)

manuel girdiğinde tarama esnasında görüyormusun olmayan kanalların çıktığını belkide çıkıyor hafızaya almıyorsun eğer hiç çıkmıyorsa komşundada denemişsin o halde muhtemelen recever de sorun var

manuel girdiğinde tarama esnasında görüyormusun olmayan kanalların çıktığını belkide çıkıyor hafızaya almıyorsun eğer hiç çıkmıyorsa komşundada denemişsin o halde muhtemelen recever de sorun var

yavuz ustam meraba... herşeyi denedim. Başka recevier taktım denedim. Kanalların hepsi çekiyo. Yani çanakta lnb ve kabloda sorun yok. bu recevierde elle girdiğim halde hiç sinyal gözükmüyo... Bu arada bu recevier sigara kutusu kadar küçük olanlardan bir göz gibi parçası var tv ye takılıyo. evt senin de tespit ettğin gibi recevirde sorun var. hepsini silip baştan tarama yapsak olur mu? veya bu recevir arızası nedir? ayrıca bu recevirde SAT düğmeye bastıgımda astra 1e aktif gözüküyo. altlara bastıgımda türksat felan hiç gözükmüyo. yani çift çanak. türksat satı gözükmüyo. bunla alakalı olabilir mi acaba? ama diğer türk kanallar çekiyo... aynı zamanda kanal d çektiği için onun frekanslarını girdiğimde sinyallar gözüküyo yani buldugunda sinyal ve kaliteden belli ediyo...anlayamadım nazıl çözücem?

uydu cihazı tamirinden anlamam

turksat uydusu silinmiş sanki uyduyu yüklemeniz gerek

uydu cihazı tamirinden anlamam

turksat uydusu silinmiş sanki uyduyu yüklemeniz gerek

normalde ASTRA 1E diğer kanallr nasıl çekiyo bunu anlamadım...yani bazıları çekiyo bazıları çekmiyo. ama 2-3 ay öncesine kadar normal çekiyordu. şimdi bu sorun çıktı...

astra çanağın varsa çekmesi normaldir ayrıca uydu sağlamdır turksatın silinmesinden başka seçenek kalmıyor 42 derece turksat boylamını yüklemen gerekecek

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri