Telefon tesisatı nasıl olacak?

onlyturk

Üye
arkadaşlar babam sabah buat içindeki telefon kablolarıyla oynamış ve bozmuş.
bir sürü kablo var ve hangini nereye bağlıyacam bilmiyorum.

3 tane kablo var,

1 tane kablo siyah ve 2 ucu var iki ucuda tek damarlı.
2 tane ayrı cat6 kablo var 2sindende 5er tane renkli kablo çıkıyor çıkıyor.

Şimdi bu 3 ayrı kabloyu birbirine nasıl bağlıyacağım yardımcı olursanız sevinirim.

mavi - mavi beyazları kullan genellikle telefon hatlarında bu renkler kullanılır

1ci kablo

2zs9zrk.jpg

2ci kablo

9vjo86.jpg

3cü kablo

2uqj38n.jpg

bu 3ünü nasıl birleştiricem bir sürü kablo var

ve prizde kablolar şu şekilde bağlı

ka4mro.jpg

Fotoğraf ile olacak bir şey değil bu. Buradan yardım alabilir misin bilmiyorum. Ama tesisatın projesine bağlı. Saygılar.

1. kablo siyah olan telekom dan gelen hat kablosu

evde başka telefon prizi varsa burdan dağıtmış olabilirler ev müstakilmi yokya apartman mı ? apartmansa her dairede kaç tane tel. prizi var

müstakilse prizden prize ekleyerek gitmiş olablirler eskiden öle yapılıyodu bu durumda 1. kablodan gelen kabloların ucunu telefon prizine gelen uçlara bağla

@korkmaz_design Arkadaşımızın dediği gibi siyahkablo muhtemelen telekomdan gelen hat o hatta telefonu baglayarak bir kontrol et daha sonra diger kablolardan evin tesisatına giden kabloyu bulmalısınız, tel prizini sökerseniz varsa hangi kaloların bağlıolduğunu göreceksiniz cat 6 larıda o renklere göre bağlarsınız. saygılar

arkadaşlar dediğiniz gibi prize baktım, prizde kırmızı ve mavi kabloları vardı, telekom hattına bağladım kırmızı ve mavi kabloları sorun düzeldi, yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri