LED İN DALGA BOYUNUN DÜŞÜRÜLMESİ

Arkadaşlar benim acilen ledlerin dalga boyunu düşüren devreye ihtiyacım var.mor ledin yerine aynı işi yapabilecek devreye ihtiyacım var. örneğin mor ledin dalga boyu 380-450 nm turuncu 590-620 nm . devre ledin dalga boyunu düşürerek ( turuncu ledin dalga boyunu 400 nm civarına düşürecek ) mor ledin yerine kullanmam gerekiyor. mavi led hariç .yardımlarınızı beklıyorum

Arkadaşlar benim acilen ledlerin dalga boyunu düşüren devreye ihtiyacım var.mor ledin yerine aynı işi yapabilecek devreye ihtiyacım var. örneğin mor ledin dalga boyu 380-450 nm turuncu 590-620 nm . devre ledin dalga boyunu düşürerek ( turuncu ledin dalga boyunu 400 nm civarına düşürecek ) mor ledin yerine kullanmam gerekiyor. mavi led hariç .yardımlarınızı beklıyorum

led'lerle üretilen ışığın dalga boyunu dışarıdan müdahele ile değiştirmeniz mümkün değil. led in üretim sürecinde kullanılan hammaddenin yapısına bağlı olarak üretilen ışık dalga boyu oluşur. led'lerle farklı renklerde ışık elde etmek istiyorsanız öncelikle linkteki renklerle ilgili yazıyı inceleyiniz..............
Renk Nedir? Nasıl Oluşur? » Bilgiustam

bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. kırmızı ile maviyi karıştırınca mor renk elde ediliyor.peki mor rengi elde etmek için ledleri nasıl bağlamam gerekiyor.örneğin bir avize düşünün kırmızı ve mavi led leri hangi şekilde bağlar isem odaya mor ışık yayar veye bunu yapabilirmiyim .teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri