çok teşekkür ederim.

son olarak bir şey sormak istiyorum. 1 fazlı ve 3 fazlı elektrik sayacı arasındaki fark hakkında bilgi verirmisiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1 fazlı monofaze oluyor 3 fazlı trifaze oluyor.2 fazlı dediğin olay difaz dır.saygılarımla..........

:D tamam o kadarı belli.
bu sayaçların fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?
bunları diğer fabrikalar kullanıyor mu?

arkadaşım fabrikanın bi sayacı,kompanzesi vs yokmu zaten.

Sayın hiiic sizin fabrikadaki göreviniz nedir?
ve mesleğiniz nedir?

sayın hiiic :

açıkçası şu ana kadar yazınlanları okudugumda şunu çıkardım sen galiba o fabrikada hiç bir iş yapmıyorsun sana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara sürekli aynı soruları soruyorsun sen daha 1 faz 3 fazın ne oldugunu bilmiyorsun.

bilmemek ayıp deil sorar ögrenirsin fakat anladımki senin hiç bilgin yok

sen şimdi o fabrikada ne iş yaptıgını söylermisin

sowmen sakin ol :)
Galiba aklına eski müdürün geldi :)

Gaz sayacı işini LPG cilere sor exproff bir ürün gerekli Allah korusun tehlikeli bir durum oluşmasın.

Ölçü aletlerinizdeki min ve max değerleri gücün alt ve üst değerleridir sarfiyatlarınızı vermez. Bunun için kWh ölçen bir cihaza ihtiyacınız vardır. Sayaç, enerji analizatörü, yada bu iş için özel ölçü aletleri gerekir. En doğrusu sayaç bağlamaktır eğer cihazların gücü 50 kW tan küçükse direk bağlı sayaç kullanabilirsiniz 50 kW üsründe x5 dediğimiz akım trafolu sayaç kullanmanız gerir demantmetre (bahsettiğiniz göstergeler) varsa sanırım akım trafolu sayaç şart.

mrb..

bir akşam bakmadım ne yorumlar yazılmış böyle...

edremit bilgi için teşekkür ederim.

ben işletme bölümü mezunu bir arkadaşım ve fabrikada üretim bölümüne verdiler. daha yeni mezunum bu konuda bilgim olsa zaten burda sormazdım, ben ne anlarım 1 fazdan 2 fazdan. patron bana makinelerin harcamalarını bul dedi, kendide bilmiyor. burayı gördüm akıl alayım dedim. o yukarıda beni kınayan arkadaşlara bir şey sölemiyorum. bir daha da bişey sormam endişelenmeyin, zaten sizlerden de bilenle bilmeyenide gördük..
patron bana 1 faz ne 3 faz ne diye sorarsa söyleyecek bişeyler öğrenmek istedim. dünde konuyu açtım sayaç taktıracağız.. her neyse

yardımlar ve yorumlar için teşekkürler.. saygılarımla

------------------------------------------------------------------

sorunun tam cevabını kımse verememıs benım de suanda basımda bole bı dert var.fabrıka da kı makınaların her bının ayrı ayrı harcadıkları elektırık enerjı fıyatını ortaya cıkarmma lazım.bunu tam anlamıyla anlata bılen bı arkadasım varsa tecrubelerınden yararlanmak ısterım.saygıda duyarım

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri