tedaş

akarsu

Üye
merhaba ben elektrik tesisatimi yaptım 2*6 antıgronla sayac panosuna kadar götürdüm. Ama sayaçların abonelıgı alınmadıgı için baglantıyı yapmadım. Tedaşdan görevli birisi gelip sayacı baglıyactİ. 250 300 cıvarında bi ucret aldı. Amagorevlı kısı gelıp bu kabloyu ben baglamam bu benım ısım degıl dedı. bu kımın ısı bu benım ısımse bunlar baglama parası aldıkları ucretle ne ısı yapıyolar. Sadece mühürmü vuruyorlar. Normalde ben kabloyu oyle bırakmam ama sayac bellı olmadıgı ıcın bırakmak zorunda kaldım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba ben elektrik tesisatimi yaptım 2*6 antıgronla sayac panosuna kadar götürdüm. Ama sayaçların abonelıgı alınmadıgı için baglantıyı yapmadım. Tedaşdan görevli birisi gelip sayacı baglıyactİ. 250 300 cıvarında bi ucret aldı. Amagorevlı kısı gelıp bu kabloyu ben baglamam bu benım ısım degıl dedı. bu kımın ısı bu benım ısımse bunlar baglama parası aldıkları ucretle ne ısı yapıyolar. Sadece mühürmü vuruyorlar. Normalde ben kabloyu oyle bırakmam ama sayac bellı olmadıgı ıcın bırakmak zorunda kaldım.

eski bir tedaş görevlisi olarak ben bildiğimi anlatayım sana. tesisatın tamam ise direkten gelen kabloyu sayaca bağlarsın yani sayaç bağlantını sen yapacaksın. abonelik işlemleri tamamlandıktan sonra tedaş yetkililerine haber vereceksin onlar gelip senin direkteki bağlantını yapacaklar. ama ücret almaları yasak. çünkü bu onların görevi. bence ıspatlayabilirsen şikayet et.

sevgii kardeşim tedaş görevlisinin senden aldığı para yasal değil ve kabloyu bağlamak da onun görevi değil sn merin de dediği gibi sen butun hazırlıkları yaparsın tedaş görevlisi sadece direkteki kabloyu bağlar hatta o kabloyu direğin uygur bir yerine bırakmakta senin işin ama baştada söylediğim gibi aldığı para yasal değil yaptığı büyük bir terbiyesizlik....

cevaplar için teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri