Linye Sigorta Sayıları

e1250562

Üye
Merhaba;

Konu ile ilgili teknikl bilgim çok olmadığı halde geçenlerde bir proje ile ilgili bir ön analiz yaparken aşağıdaki bilgiye ihtiyacım oldu.

1- 4 bağlantı prizi 1 linyeye bağlanmak zorunda ise ben 36 bağlantı için panodan 9 adet kablo çıkmalıyım (doğrumudur?)

2- 6 linyeyi bir sigortaya bağlayabilirmiyiz?
3- eğer 6 linye bir sigortaya bağlanabiliyorsa benim 9 kablom için 2 sigortaya mı ihtiyacım vardır?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
konunun başlangıcına bakın konu ile alakalı teknik bilgim olmadığı halde bir projede analiz bak bak bak analizde demiyor ön analiz zaten şu analizin önünü bi türlü çözemedim :) yaparken aşağıdaki bilgilere ihtiyacım oldu diyor :) eczaneye 13 yaşında çırak alınacak fakültenin biyoloji veya kimya bölümünden mezun olacak olayına dönmüş 1 ci soruda soruyu sorup cevabıda vermişsin 2 ci soruda 1 ci sorunun başında linyeyi açıklıyon dönüyosun 6 linyeyi 1 sigortaya bağlıyon yani 6x4 24 prizi :) 3 cü soruda bilmediğini itiraf ettiğin bir soruda kendi kendine kimse cevaplamadan 6 linye 1 sigortaya bağlanabiliyosa hayırdır kim bağlanabileceğini söylediki sorular tamamen yanlış veya gırgır ki gır gır olduğu kesin yani bilmece bulmaca dil üstünde kaydırmacaya dönmüş olay soru sorarken sorunun başı açıklayıcı sonu ise tıkıyo soru içinde soru hem soru hem cvp olmuş :) ben yine cvp vereyim paşam 1 cisi sorduğun soruyu 2 yönde açıklayayım işi baştan sağma ve ucuza kapamak istiyosan bildiğin gibi yap ama işin aslını sorarsan şu ; bidefa 36 bağlantıdan kastın ne 36 prizmi yoksa lamba ve prizlerin toplamımı neyse sen yinede yapacağın tesisata 24 lü sıva altı otomatik sigorta kutusu koy imkan varsa 24 sigorta yerleştir yok ise çmaşır makinesi,bulaşık makinesi,buzdolabı,fırınlı ocak,bu cihazlara kesinlikle ayrı ayrı sigorta koy 16 amper olsun kablolaroda 2.5 nya 1 ad 32 amperde şofben için koy kablosuda 4 veya 6 lık nya olsun toplamda 5 sigorta oldu 2 ad 10 amperlik sigortada lambalara koy 7 sigorta etti diğer kalan prizleride 2 ye böl etti 9 sigorta 1 tanede benim için klimaya koy eder 10 sigorta eh idare eder müşterinin parası olunca ileride 24 cü sigortaya kadar fazlalaştırır sen 24 lü kutu koy 14 tanelik yer boş kalsın sonra ileride lazım olur

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri