Siemens 3TF43 Kontaktörü Monofazede (220V)

Kelaynak88

Üye
Merhaba,

Webde arastirdim bulamadim, siemens 3TF43 kontaktör, monofaze (220-230V) da kac amperdir ve kac kw dir . Baglayacagim cihaz klima. (AC7)
Bu kontaktör 3 faze de 380V da 22A ve 11Kw gosteriyor

Monofaze de Baglanti semasi nasildir?

Yapmak istedigim, asiri ve dusuk voltaj oynamalarindan klima karti yanmamasi icin asiri dusuk gerilim koruma rölesi (entes GKRC-M2, mono faze) + Siemens kontaktör (3TF43) baglayip, bunu klima beslemeye verecegim (monofaze) . Klima (5.2 Kw sogutma, 6.8kw ısıtma da harciyor, max 9.5 amper)

Koruma rölesi çıkıs 8 amper oldugu icin, kontaktör kullanacağım. Ama siemens 3tF43 uygun mu anlayamadım bu sisteme (monofaze 220V). Bu kontaktör monofazeda 5.2 kw ve 10 amper klima gücünü degerini kaldırır mı?

Yardimlar icin tskler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu arada bir bilgiyi yazmamisim. Etikete Siemens 3TF43 de, 230V da 5.5kw yaziyor, trifaze icin
Bu deger ler monofaze 230V da kactir, yani amper ve kw olarak?
monofazede 6.8kw ve 9.5 amperden büyük müdür degil midir?

Eğer büyük değilse, ne gibi sorunlar yaşarım, bagladığım cihaz 6.8kw ve 9.5 amper cekiyor?
Yardımlarınız için teşekkürler

Bu arada bir bilgiyi yazmamisim. Etikete Siemens 3TF43 de, 230V da 5.5kw yaziyor, trifaze icin
Bu deger ler monofaze 230V da kactir, yani amper ve kw olarak?
monofazede 6.8kw ve 9.5 amperden büyük müdür degil midir?

Eğer büyük değilse, ne gibi sorunlar yaşarım, bagladığım cihaz 6.8kw ve 9.5 amper cekiyor?
Yardımlarınız için teşekkürler

3TF43 kontaktör her bir ana kontakları 22amper taşır soruna cevap olmuştur umarım

tesekkürler,
Peki her bir ana kontak 5.5kw mi güce göre dizayn edilmiştir? Trifazede 230V da 5.5kw diye belirtilmiş. Bu durumda monefaze baglarsam, .230V da, 5.5kw midir herbir kontak?

Kontaklari paralel baglarsam, 16.5 kw mi güce uygundur?

5.5kw olan bir kontaktörü, 6.8Kw olan bir cihaza baglarsam ne olur?

Sn Kelaynak88, kontaktörün güç kontaklarını paralelleyin. Gönül rahatlığıyla kullanın. Güce odaklandıkça çıkmaza girersiniz. 3TF43'de konta akımı azami 22A olarak belirtilir siemens kataloklarında. Sizim azami yük akımınız 9,5A olduğuna göre (kontakları paralel bir şekilde bağlamasanız dahi) kontaktörün kontakları dayanır.
Anlayamadığım olay şu: 6,8kW bir klima nasıl oluyor da en fazla 9,5A akım çekiyor. Sanırım tüm gücünü tam kapasitede kullanmıyor.

yalnız 3 TF 43 alırkende piyasa malı siemens almayın orjinal siemensi tercih ediniz. kısacası ekmeği ekmekciden alınız.

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba bende 3tf43 kontaktör var 220 voltta kullanıcam 6 adet led projektöre bağlıcam.yalnız bağlantıda bi hata yaptım sanırım çıkış vermiyor sorun nedir yada bağlantıyı nasıl yapmam gerekiyor.aynı zamanda zaman saatide bağladım.

Yaptığınız bağlantıyı net olarak fotoğraflayın, yardımcı olalım.

müdür burdan anlatsama olurmu olmazsa yarın sabah atarım fotoları.l1 l2 l3 bunları atlama yaptım aynı şekilde çıkışlarıda atlama yaptım.a2 ye nötr girdim a1 de zaman saatinden çıkan fazı girdim bağlantı bu şekilde ama sen bana anlatırsan yine anlayabildiğim kadar ile yapmaya çalışırım olmazsa yarın işyerinden atarım fotoları.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri