37 ekran tv, uydu alıcı, çamaşır, bulaşık mak., bzdolabı vs. ne kadar elektrik çeker?

khaos1

Üye
arkadaşlar öncelikle herkese selamar.

başlıktada belirtildiği gbi evde kullanılan ütü, mutfak robotu dışında klasik kullanılan her evde bulunan elektrikli ev aletleri ne kadar enerji çeker bilgilendirirseniz çok sevinirim. nete baktım bulamadım. şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar öncelikle herkese selamar.

başlıktada belirtildiği gbi evde kullanılan ütü, mutfak robotu dışında klasik kullanılan her evde bulunan elektrikli ev aletleri ne kadar enerji çeker bilgilendirirseniz çok sevinirim. nete baktım bulamadım. şimdiden çok teşekkür ederim.

Arkadaşım belirttiğn aletlerin etiketinde güçleri yazar.
bütün çamaşır makineleri veya buzdalapları aynı enerjiyi harcar diyemeyiz yani markadan markaya ve modeline göre harcadıkları enerji fark eder.

etiketi yırtılmışşa makina kodlarını google da aratarak bulabilirsiniz

p=uxıxsaat formülünden u:gerilim ı: çekilen akım kaça saat çalışıyor 1kwlık ütü 1 saatte 1kwh enerji harçar enerji brim fiyatı elektrik faturasında yazmaktatdır 0,856 olması lazım saygılar

eğer proje yapacağını varsayarsak ve bahsettiğin her cihaz için ayrı priz bağlayacağını düşünürsek;çamaşır mak. 2500W,bulaşık mak.2500W,elektrikli fırın/ocak 2000W diğer prizler için ise 300W düşünmelisin.(bkz:iç tesisler yönetmeliği)

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri