4120 f yumuşatıcı lambası yanıp sönüyor

dj_cetin

Üye
arçelik 4120 f çamaşır makinesi yumuşatıcı lambası sürekli yanıp sönüyor.test moduna aldım yine düzlemedi sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

ana kart program seçici anahtarı okuyamadığı zaman bu arızayı verir. program düğmesi 2 program arasında kalmış olabilir (pamuklu 40- pamuklu 60 arası gibi) . veya kart soketleri söküldü ise takılırken program seçici düğmesine giden soketin ucu kart tarafından yanlış yere takılmış olabilir. öyle bir ihtimal yok ise program seçici anahtarının değişmesi gerekir. düğme üzerine darbe aldı ise taşınırken vs vs. arkası dağılmış olabilir. durduk yere bu arızayı vermesi pek mümkün değil.

ana kart program seçici anahtarı okuyamadığı zaman bu arızayı verir. program düğmesi 2 program arasında kalmış olabilir (pamuklu 40- pamuklu 60 arası gibi) . veya kart soketleri söküldü ise takılırken program seçici düğmesine giden soketin ucu kart tarafından yanlış yere takılmış olabilir. öyle bir ihtimal yok ise program seçici anahtarının değişmesi gerekir. düğme üzerine darbe aldı ise taşınırken vs vs. arkası dağılmış olabilir. durduk yere bu arızayı vermesi pek mümkün değil.

kaynak ustam program anahtarını değiştirdim yine arıza devam ediyor.kart ile anahtar arasındaki kabloyuda kontrol ettim herhangi bir kopukluk yada temassızlık yok.

gecenlerde aynı arıza gelmiştii ana kart değiştirdim düzeldi.ama kartla birlikte emniyet anahtarınıda değiştirmeyi unutma sakın kartı ikinciye patlatıyoo:)

yumuşatıcı ışığı potansiyometre hatasıdır. program anahtarını değiştirdiniz kablo soketlerinde sorun yok ise elektronik kartınız potansiyometreyi okuyamıyor demektir. kart ın sıkıntılı oalcağını zannetmiyorum mutlaka basit bir yeri atlıyorsunuz. soketin kart tarafındaki yerinin doğruluğuna emin olun.

yumuşatıcı ışığı potansiyometre hatasıdır. program anahtarını değiştirdiniz kablo soketlerinde sorun yok ise elektronik kartınız potansiyometreyi okuyamıyor demektir. kart ın sıkıntılı oalcağını zannetmiyorum mutlaka basit bir yeri atlıyorsunuz. soketin kart tarafındaki yerinin doğruluğuna emin olun.

bütün kotrolleri yaptım ustam.test moduna alıp test yaptıktan sonra ön yıkama ana yıkama ve yumuşatıcı ışıkları yanıp sönüyor.

test işlemini sorunsuz bitiriyor mu? ana yıkama ışığı elektronik kart arızası. sanırım kartı değiştirmeniz gerekicek

merhaba arkadaşlar bende ARÇELİK 4120 F çamaşır makinası var. Siteniz sayesinde 1 ay önce çalışmayan makinayı reset yolluyla çalıştırdım fakat bu zaman diliminde annem bir gün çamaşırları yıkarken makinayı direk kapatıyor ve makina bir daha çalışmıyor.
Şimdi hatta olayını anlatacağım.
*makinayı tekrar resetledim
*pamuklu 60 aldım
*kapak kikidi tık sesini çıkarttı ve kitledi.
*Ana yıkama duğmesi ışığı yandı.
*ama makinada hiç bir hareket yok
*5 dakika sonra makina kendini durulama ışığı yanıp yanıp sonmeye başlıyor.
*Bu arada beklemeye alıyor kendini
en baştan sona kadar olan bolumde makina hiç bir şekilde motorda done su alma yok...
Durulama olayını araştırdım su almıyorum dediler hortum u soktum filitreleri temizledim çeşmeyi kontrol ettim gene yok gene yok.
Neden olabilir lütfen yardım edin yeni makina alçak gucumuz yok.

Durulama Ledi flaslıyorsa : Servis müddahalesi gerektirmeyen hata
Makine kapat/ aç yapılarak silinen hatadır. (sular kesik/su alamıyor.)

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri