ALTUS AL161X deterjan sorunu

BatiTeknik

Üye
Merhaba ustalar.
Makinedeki şikayet yıkama bittikten sonra giysilerde deterjan tortusu kalıyormuş yani çözülmüyormuş top halinde kalıyormuş ben ısıtıcıyı kontrol ettim ve arızalıydı değiştim ama ayni şikayet devam ediyormuş. Benim tahminim su ısınmadığından detarjan çözülemiyordu. ama şuanda ısıtıcıya enerjide gelmiyor olabilir termostat v.s. kontrolünden sonra yine bakıcam. ama sizinde başka bir görüşünüz varsa deterjan konusunda yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

Not: Deterjanı değişmişler ayni çözülmeyen deterjanı başka makinede denemişler orda çözülmüş.

Kolay gelsin.

Merhaba ustalar.
Makinedeki şikayet yıkama bittikten sonra giysilerde deterjan tortusu kalıyormuş yani çözülmüyormuş top halinde kalıyormuş ben ısıtıcıyı kontrol ettim ve arızalıydı değiştim ama ayni şikayet devam ediyormuş. Benim tahminim su ısınmadığından detarjan çözülemiyordu. ama şuanda ısıtıcıya enerjide gelmiyor olabilir termostat v.s. kontrolünden sonra yine bakıcam. ama sizinde başka bir görüşünüz varsa deterjan konusunda yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

Not: Deterjanı değişmişler ayni çözülmeyen deterjanı başka makinede denemişler orda çözülmüş.

Kolay gelsin.

merhabalar,
yıkayıcıların hangisi olursa olsun deerjan çözülmeme sorunu varsa sırasıyla : ısıtıcı,termostat,sensör ve su seviye kontrollerini yaparsak çözüm üretebiliriz.siz su seviyesi dışında tümünü kontrol etmişsiniz.makine normalin altında su alıyorsa benzer sorunları yaşatır.kontrol ederseniz emin olursunuz.

kolay gelsin

Yıkama yapmıyorsa bahsettiğin sorun yaşanıyor.Yıkama varmı kendin kontrol et. Müşteri sonucu görüyor fakat sebebi dikkatinden kaçıyor.Kömürler bitincede bağzen yıkama yapıyor ,bağzen yapmıyor,deterjan kalıntıları siyah çamaşırlarda daha belirgin oluyor.Isıtma yapmamasıda bir nedendir.Makinayı daha ayrıntılı ve dikkatli birşekilde takip ederseniz sorunu çözebilirsiniz..Kolaygelsin

Teşekkür ederim bunları göz önünde bulundurucam sağolun fikirleriniz için ama makine yıkamasını sorunsuz yapıyor yıkama durulama sıkma v.s. sadece tortu kalıyor.
Tekrar teşekkürler sizlerede kolay gelsin.

Makinaya suyun normal geldiyini kontrol edin su basinci iyi olmayib deterjani yikamada iyi aparmayib durulamada aparib camasirlari deterjanla kaliklari kala bilir
Deterjani kokulandirici konuma tokule bilir.
Elektrik zayif olub suyu iyi isitamiyor ola bilir
ntc,sensorda arizali ola bilir.
Kolay gelsin

Herkese teşekkür ederim.
Bi anlaşmazlık sonucu arızayı çözdük biraz garip ama deterjan çamaşırlarda kalmıyormuş deterjan kutusunda kalıyormuş :)
Çeşme çıkışındaki filtreyi temizledikten sonra sorun çözüldü.
Kolay gelsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri