Simtel wm8800 Çamaşır Makinası Çalışmıyor

mbdigital

Üye
simtel wm8800 çamaşırmakinasını fişini taktıgımda hiç bir ses yok programlıyorum yani çeviriyorsun yine çalışmıyor ışıgı bile yanmıyor.üst kapağınıçtım konrol kalemi ile kontro ettim elektirik geliyor. Ama yinede çalışmıyor sorun ne olabilir parça mı yaktı yardımlarınızı bekliyorum.

simtel wm8800 çamaşırmakinasını fişini taktıgımda hiç bir ses yok programlıyorum yani çeviriyorsun yine çalışmıyor ışıgı bile yanmıyor.üst kapağınıçtım konrol kalemi ile kontro ettim elektirik geliyor. Ama yinede çalışmıyor sorun ne olabilir parça mı yaktı yardımlarınızı bekliyorum.

faz gelebilir ama nötr hattı kopuktur.
1.fişi çek ölçü aletiyle kablonun sağlamlığını test et.
2.fişi tak 220 volt okuyormusun.
3.fiş ile klemens arasında koruma devresi varmı.
4.yoksa klemens vidaları gevşekmi.
5.buraya kada normalse devamını araştır.
bir yerde kopukluk var yada temassızlık olmuştur.

%90 bir ihtimalle neren59 un dediği gibi nötr hattı kopuk. %10 bir ihtimalle de makinanın ışığı bozuk olmakla beraber pompa motoru ya da kapı kilitine giden kablolarda sorun var,devreyi tamamlamıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri