makinedeki ses

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar evimde kullandığım 1000 devir digital göstergeli beko çamaşır makinem var 5 yıldır kullanıyorum sorunsuz bir şekilde ancak bu son 1 aydır sıkma yaparken aşırı tak tak tak diye bi ses yapıyor ben tahminen amortisörlerin boşaldığını ve ya bozulduğunu düşünüyorum konu hakkında yardımcı olacak veya fikir verecek arkadaş varmı teşekkürler.şayet amortisördense servisemi yaptırmalıyım yoksa kendim yapabilirmiyim.makine tamirinden anlamam 23 yıldır elektrik tesisatcılığı yapıyorum ara ara makine tamirini görmüşümdür

Tabikide kendin yapabilirsin ben formdaki arkadaşlar sayesinde makinanın hemen hemen bütün aksamlarını değiştirdim beyinde dahil:) asıl sorunum makinanın start almamasıydı ben motor sandım motoru söktüm motor sağlam cıktı sonra amatisörleri hosuma gitmedi onları değiştirdim 4tane vidası var.baktım parcaların hepsi sağlam dedim heralde beyinde var sıkıntı onuda değiştirdim yine olmadı meğer sorun kapı kilidindeymis deterjan kutusundan akan su kilidin üzerine gelmiş soketler paslanmıs çürümüş doğal olarak elektriği iletmiyor tabi tecrübem olmadığı için ilk motordan başladım bir sürü sey değiştirdim :)biraz zamanımı aldi ama sonuçta yaptım yine tekrarlıyorum formdaki ardaslar sayesinde siz makinanızın arka kapağını açın ilk önce bi gözlem yapın ses nerden geliyor motordan olsa kömür flan makinanız hiç çalişmaz tahmin ediyorum amatisör yada tamburun arasına birşey kaçmış olabilirmi??

Tren raylarından çıkan sese benzer bir ses ise ve sıkma sırasında artıyorsa, kazan rulmanları bozuktur.
Ara sıra tak tuk yapıyor ve sürekli değilse, amartisörler bozuktur.

Tren raylarından çıkan sese benzer bir ses ise ve sıkma sırasında artıyorsa, kazan rulmanları bozuktur.
Ara sıra tak tuk yapıyor ve sürekli değilse, amartisörler bozuktur.

aynen sizi dediğiniz gibi raylardan çıkan ses gibi ve sadece sıkma esnasında yapıyor kazan rulmanlarını ben yapabilirmiyim ustacığım işin aslı servisin pahalı kucağına oturmak istemiyorum :)

rulmanlar arızalı sonuç doğru adet fiyatı 5 tl 2 adet rulman vardır biri ufak olmak üzere 2 adet

servis gekdi makineyi altını kaldırdı 2 ad somun sıktı ses kesildi ancak rulmanların aşındığını zaman içerisinde sesin tekrar artacağını söyledi en az 3 ay sonra. (değiştirmek istedim 200 tl dedi.)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri