KontrolKalemi.Com

TSE, ilk Beyan Doğrulama Sertifikasını verdi.

Beğen
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), standart üstü veya hiç standardı olmayan icat niteliğindeki ürünlerin pazarda Devlet güvencesiyle pay sahibi olabilmeleri veya var olan farklarını ortaya koyabilmeleri amacıyla başlattığı hizmet kapsamında ilk Beyan Doğrulama Sertifikasını (BDS) ‘Trimbox’ adlı ürüne verdi.

Gebze’deki TSE Kalite Kampüsünde düzenlenen törende Yurttaş Holding tarafından üretilen “Trimbox” aşırı gerilim koruyucularına uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verildi.
TSE Başkanı Hulusi Şentürk, BDS ile firmaların yeni geliştirdikleri ürünlere ilişkin standart üstü beyanlarının test edilerek onaylanması hizmetini başlattıklarını belirterek, “Bu uygulamayla firmaların standartların üzerinde ürün geliştirmesini ve üretmesini ümit ediyoruz; bu sayede hem ülkedeki ürün kalitesinin artırılması hem de güçlü markaların doğuşu için gerekli zemini hazırlıyoruz” dedi.
Yurttaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş da TSE’nin yaptığı açılımın Türkiye’de icat denilebilecek, standardı olmayan ürünlerin önünü açacağını dile getirerek, “Belgelendirmeyle ilgili yaklaşık 6 yıldır çok ciddi mücadele veriyoruz.

Yurt dışında ciddi koşuşturmalar yaşadık. TSE sayesinde 2020 hedefi 5 milyar dolar ihracat ve dünyada 500 milyar dolar pazar potansiyeline sahip ürünü belgelendirmiş ve devlet garantisi altına almış olduk” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Şentürk, TSE’nin verdiği ilk BDS’yi Yurttaş’a takdim etti.

Beğen
Beğen Muhteşem Haha İnanılmaz Üzgün Kızgın
ETİKETLER:
trimboxtse
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ