KontrolKalemi.Com

Tescilli İlk İcat

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, ‘Trimbox Cihazı’nın mucidi Yurttaş Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş’ı, Heykel de bulunan Makamında kabul etti. Aynı zamanda %100 yerli sermaye ile tescilli olarak üretilen ilk icat (Elektrik gel-gitleri, trafo patlaması ve yıldırım düşmesi dahil elektrik ürünlerinin yanmasını ve yangın çıkmasını engelleyen aşırı gerilim koruyucu)  olan Trimbox’ın, 100 bininci üretiminin Bursa Valiliğine teslim töreni düzenlendi.

Törende konuşan Vali Karaloğlu: ” Evren bey, geçtiğimiz günlerde BTSO da düzenlenen törende ‘2013 yılının mucidi’ ödülünü Başbakanımızın elinden almıştı. Günümüzde Türkiye’nin en büyük sorunu yüksek teknoloji üretememek, ihracatımızda da bu oran göze çarpıyor zaten. Ülkemizin en önemli hedeflerinden bir tanesi de bu. Orta üstü ve yüksek teknolojiye geçmek, sanayimizi bu hedefte dönüştürmek.

Yurttaş Holdingin üretmiş olduğu Trimbox cihazı ile ilgili, geçen sene Evren bey cihazı bana anlattı. Ben ikna oldum. Sanayi Bakanımızın TSE Başkanı ile beraber Bursa’yı ziyaretinde,  Sayın Bakanımıza da cihaz hakkında bilgi verildiğinde, Türk Standartları Kurumunu talimatlandırdı. Türkiye’de icat çoktur. Fakat belgelendirilmiş olarak Bursa’dan bu icadın, ilk icat numarasıyla (0001-1) çıkma serüveni de böyle oldu. Ülkesine ve şehrine katkıda bulunan ‘Genç Mucit’ Evreni tebrik ediyorum.” dedi.

Yurtaş Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Evren Yurttaş’ta: ” Türkiye de TSE tarafından icatlara verilecek olan seri numaralarının ilkini Bursa’ya kazandırdık.Doğrudan veya dolaylı olarak yaklaşık 22 ülkeye Trimbox cihazımızın ihracatını gerçekleştirdik. 2008 yılında üretimine başladığımız ve bugünde 100 binincisini ürettiğimiz cihazımızı Bursa Valiliğimize hediye etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Yurttaş’ınTrimbox cihazını, Vali Karaloğlu’na hediye etmesiyle tören sona erdi.

[images cols=”three”]
[image link=”3264″ image=”3264″]
[image link=”3265″ image=”3265″]
[image link=”3266″ image=”3266″]
[/images]

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ